top fight logo export web
Fury Whyte Wilder

WBC: S Whytem se může ještě utkat Wilder a vítěz pak půjde na Furyho

Federace WBC už nastínila plán, podle kterého bychom se mohli dočkat čtvrtého měření sil mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem.

Momentálně WBC na Furyho uvalila povinnost utkat se s Whytem. Jednání ovšem nejsou tak snadná, jak by se mohlo zdát, a žádná dohoda zatím není blízko.

Prezident organizace Mauricio Sulaiman proto přišel s náhradním řešením v případě, že se oba Britové mezi sebou nedomluví. „Nechceme dlouho čekat, a pokud se tedy Fury v nějaké kloudné době s Whytem nedomluví, dáme šanci hned prvnímu vyzývateli v pořadí, kterým je Deontay Wilder. Ten vyzve Whytea a vítěz pak dostane šanci zabojovat o pás,“ zazněl jeho mistrovský plán.

Sulaiman si údajně Wildera velmi váží a tuto poctu mu je ochotný nabídnout i kvůli tomu, že v těžké váze WBC vládl pět let. Druhým důvodem může být i to, že si Bronzový Bombardér již hrál s myšlenkami ohledně předčasného boxerského důchodu. Pokud mu bude dána takto velká příležitost, mělo by ho to motivovat se v branži ještě nějaký čas zdržet.

K této věci se stihl vyjádřit i Furyho promotér Bob Arum. „Tyson nemá o Dilliana Whytea příliš velký zájem, zajímá ho hlavně velký sjednocující duel s Usykem nebo Joshuou. Whyte je člověk, který si říká o příliš velké peníze, jednání s ním nejsou jednoduchá a koronavirové podmínky nám jednání také nezlehčují. Ať už se domluvíme nebo ne, uděláme vše proto, abychom Tysona do konce března 2022 dostali s někým do ringu,“ vzkázal prostřednictvím serveru worldboxingnews.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.