top fight logo export web
69c5ddd071de2aacde49ee872cd3d930476eee8f

Wilder: Díky boxu jsem se dokázal postarat o nemocnou dceru

Americký boxer Deontay Wilder, který v únoru letošního roku utrpěl svou první prohru v kariéře proti rivalovi Tysonu Furymu, se vyjádřil k tomu, co ho vlastně vedlo stát se profesionálním boxerem.

Bylo mu teprve 19 let, když se Deontay dozvěděl, že ho čeká jedna z největších životních zkoušek, a to, že se stane otcem. Wilder se ale kromě této pozitivní zprávy dozvěděl ještě jednu, která už nebyla tak radostná.

Lékaři totiž zjistili, že se jeho dítě narodí s rozštěpem páteře. Léčba této vrozené poruchy však byla finančně pro oba rodiče velmi náročná, proto se začalo hledat řešení. „Byl jsem tenkrát naivní, myslel jsem si, že každý boxer je v balíku,” sdělil Wilder médiím při odpovědi na jednu z otázek.

„Když jsem poprvé vstoupil do tělocvičny, bylo to něco neuvěřitelného. Slyšel jsem rány do boxovacích pytlů a hned jsem si musel koupit svoje rukavice,” popisoval Bronzový Bombarďák tu nepříjemnou skutečnost, která ho přiměla dát se na dráhu profesionálního boxera. „Boxování mi nabídlo způsob, jak se postarat o dceru. Šel jsem do toho naplno. Kdyby nebyla nemocná, možná bych ani neboxoval.”

Úmysly bývalého alabamského šampiona byly tedy nadmíru štědré. Škoda jen, že si svou reputaci zejména v posledních dnech tolika rozporuplnými prohlášeními pošpinil. 

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.