top fight logo export web
Souza Abe

Jen pro otrlé! Japonec uzemnil soupeře a pak mu ještě ukopl hlavu

Naprostá většina MMA organizací má ve svých pravidlech jistá omezení, která mají za úkol chránit zdraví zápasníků. Výjimky platí například ve ONE FC či Rizinu.

Jiří Procházka by mohl povídat, on se s touto zkušeností setkal. Naštěstí se mu ale nic vážnějšího nestalo. To bojovník na přiloženém videu už takové štěstí neměl.

Brazilec Marcos Yoshio de Souza se stal obětí japonského bijce Dalci Abeho. Ten nejprve trefil skvělý pravý hák, po kterém už bylo znát, že se soupeřovi zatmělo. Pak ovšem přišla nečekaná pojistka v podobě kopu na hlavu.

Mnozí by řekli, že to už je přes čáru. Pravidla Rizinu však takovýto úder dovolují, a i když už Souza prakticky nejevil známky života, jeho hlava se ještě na chvíli stala fotbalovým míčem.

Zpomalený záběr, na kterém celou akci můžeme vidět, je velmi drastický. Sedmatřicetiletý Brazilec se po chvíli kříšení dokázal prodrat zpět k životu, ale i jemu tento zážitek natolik otevřel oči, že po něm rovnou pověsil rukavice na hřebík.

„Tomuto sportu jsem věnoval vše, co ve mně bylo, takže nad koncem netruchlím. Zažil jsem chvíle radosti, ale i chvíle smutku. Jsem rád za to, co jsem dokázal, a proto odcházím spokojený,“ okomentoval svůj odchod.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.