top fight logo export web
2d9bee833349cde9461695e25bef7a662c6864fc

Král polotěžké váhy UFC se rozpovídal o tajemství svého úspěchu. KO není o síle, ale o chytrosti

Jon „Bones“ Jones není jen tak náhodou považován za nejlepšího zápasníka celé historie UFC. Během své kariéry porazil celou řadu zvučných jmen a zastavovat určitě nehodlá. V čem ovšem tkví tajemství jeho úspěchu? Údajně je to všechno v hlavě.

„Z historického hlediska mě ještě nikdo neporazil, protože nenašel ten správný způsob, jak to udělat,“ pravil Jones během reportáže v Los Angeles. Přitom se snažil naznačit, že chyba není ve špatném výběru jeho soupeřů, každý z nich má silu ho knokautovat. „Opravdu cítím, že i má žena má dostatek sil mě knokautovat, kdybych si nechal ruce za zády a nastavil jí bradu. KO prostě není o síle, je to o chytrosti. Musíte přesně vědět, kdy a kam zaslat úder,“ vysvětloval.

Možná to tak nevypadá, ale sám Jones prý v boji nedává do svých úderů veškerou sílu. „V boji se často snažím příliš nezatěžovat svaly. Ne všechno je o síle. Je to o inteligenci. Musíte poznat, kdy máte vyslat ránu. A proto se tu zatím nikdo nenašel, kdo by mě porazil, protože ještě nikdo nebyl chytřejší než já,“ snažil se Jones dát svým budoucím protivníkům recept, jak by ho mohli porazit.

„Bones“ je kromě svého úctyhodného rekordu znám i skvělou přípravou na své soupeře. Každého si pečlivě nastuduje a pak se v boji snaží zaútočit na jeho slabiny. Totéž potvrzoval i jeho trenér, který svého svěřence nazval workoholikem, neboť nevynechá žádný detail. Všechno chce mít pod kontrolou, aby ho něco nezaskočilo.

A protože Jones chytil slinu, zastavovat určitě nehodlá. „Když jsem došel až sem, tak si říkám, že by byla škoda nedojít ještě dál. Dokavaď bude tenhle stroj (myšleno jeho tělo) šlapat, tak nevidím důvod, proč bych měl zastavovat. Jsem připravený pokračovat ve vyklízení UFC a ve sbírání dalších úspěchů v budování vlastního království,“ uzavíral současný šampion polotěžké váhy.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!