top fight logo export web
vera mikulcova 5

Věra Mikulcová: Jsem silná žena, v hlavě to mám srovnané. Steroidy se na mně nepodepsaly

Doba se posunula, doping se je součástí každého sportu, ví Věra Mikulcová. Nemusíte se ale bát. Kdo to má v hlavě v pořádku, tomu to neublíží.

Věra Mikulcová svým vzhledem připomíná muže, přesto je to vnitřně žena, která se v osobním životě snaží být velmi úspěšná. Například nyní zahajuje přípravnou fázi na kvalifikaci do slavné Olympie, kam se dostávají jen ty nejlepší ženy z celého světa.

Bez steroidů ani ránu

Čtyři měsíce příprav nejsou vůbec levná záležitost. „Klasicky do toho dám až čtyři sta tisíc korun,“ přiznává s tím, že něco jde do tréninku, něco do diety a něco do anabolických steroidů.

Toto je vesměs svatá trojice, zejména tedy její poslední část. Doba šla kupředu, a jelikož chce být každý člověk úspěšný, dopomáhá si tím všemi možnými prostředky.

„Žádný profesionální sport se dneska bez dopingu neobjede!“ hlásí svalnatá jihlavská bodybuilderka, která má díky svému postavení možnost nahlédnout za oponu mnohých sportovních odvětví. „Neznám nikoho, kdo by to mezi profesionály nevyužíval. Bez dopingu to na té nejvyšší úrovni prostě nejde. I když na mně můžete vidět, že jsem malinko na jiné bázi, tak vedlejší účinky jinak nezaznamenávám.“

Podstatné je se umět hlídat

Anabolické steroidy jsou stavební látky podporující tvorbu bílkovin, a jsou tedy nutné pro růst svalů i kostí. Někdy také slouží jako náhrada testosteronu, kvůli čemuž se na Věrce do určité míry podepsaly jisté mužské rysy. Ty by údajně byly ještě mnohem výraznější, kdyby celou situaci neměla pod kontrolou.

„Domnívám se, že to mám pod kontrolou, a hlavně to mám v hlavě srovnané,“ řekla Věrka. „Pokud to má člověk v hlavě v pořádku, tak se dá doping udržet v únosné míře. Dnes na to dokonce máme i doktory, kteří se tím zabývají a radí profesionálům, jak se udržovat a co používat,“ přibližuje.

Homosexuální vztahy

Ruku v ruce se změnou doby jdou i vztahy lidí, které dnes nemusí nutně stát na bázi muž a žena, nýbrž i muž a muž či žena a žena. V tomto případě platí poslední zmíněné přirovnání.

Věra Mikulcová žije ve společné domácnosti s přítelkyní Janou Paulátovou, se kterou má poměr již téměř dvacet let. Fanoušci, kterých není zrovna málo, ji v tomto ohledu podporují a mají pro ni pochopení, čemuž se sama Věra s hřejivým pocitem u srdce nestačí ani divit.

„Před dvaceti lety člověk nevěděl, jak bude okolí reagovat, pokud se na veřejnosti objevíte s osobou stejného pohlaví. Teď je to ale normální věc. Postupem času je na světě čím dál více homosexuálních párů a všichni jsou naprosto spokojení, stejně tak já,“ prozradila.

„Dříve to byli muži, kdo byl považován za toho, kdo musel lovit a starat se o rodinu. Někteří dodnes pořád nechápou, že se doba posunula. Že žena nemusí být jen manželkou a stát doma u plotny. Dneska je vše jinak. Lidé kolem mě se více zajímají o kulturistiku a zdá se mi, že mám i více fanoušků. Jsem za to ráda,“ těší čtyřicetiletou sportovkyni.

Sen o Olympii

Největším snem každého kulturisty či kulturisty je dostat se do soutěže Mr/Ms Olympia. Mikulcová se sem musí nejprve kvalifikovat, což s ohledem na rozšiřující se počet účastnic nebude vůbec snadné. Plusovým bodem jí však jsou dobrá vystoupení na Toronto Pro Supershow 2015, Wings of Strength Chicago 2017 a Toronto Pro Supershow 2019. I nyní se Věra bude držet své tradice, že závodí jenom v lichých letech.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!