top fight logo export web
vera mikulcova

Věra Mikulcová: S dopingem jsem to nepřehnala. Vousy mají i ženy

Věra Mikulcová se chce mezi ženami pobít o prvenství na Ms. Olympia. Formu ladí tréninky i dopingem. Vše v únosné míře pochopitelně.

Nejznámější a také nejúspěšnější česká kulturistka by se ráda na sklonku své kariéry pokusila o další zázrak. V příštím roce se hodlá kvalifikovat do slavné Olympie, kam jsou zváni pouze ti nejlepší. K tomu je potřeba hodně práce a bohužel také pár těch zakázaných suplementů, které jsou na profesionální úrovni naprosto nezbytné.

„Bez dopingu by to na nejvyšší úrovni nešlo. Neznám nikoho, kdy by to mezi profesionály nevyužíval. Žádný profesionální sport se bez toho neobejde,“ zní její klasické stanovisko, které razí již mnoho let. A za tu dobu se nic nezměnilo.

Jsou s tím ovšem spjata některá rizika? „Když to má sportovec v hlavě srovnané, tak se dá doping udržet v únosné míře. Dnes jsou i doktoři, kteří se tím zabývají a radí těm profesionálům, jak se udržovat a co používat,“ komentuje Mikulcová, která za ty dlouhé roky již ví, co a jak přesně dávkovat. Dokonce je i ochotná začínajícím sportovcům, kulturistům s tímto poradit.

vera mikulcova 1

Co má na kulturistice nejraději?

„Nejraději mám nejspíše to, jak se tělo přeměňuje a jak se tvarují svaly. Mám radost, když vidím, co se za rok z člověka vytesá. Takže sledování té fyzické transformace mám nejradši. A naopak na tomto sportu mám nejmíň ráda asi dietu, ale to mě po dvou týdnech vždycky přejde,“ říká úspěšná průkopnice v individuálním silovém sportu.

Horší je to už ale už s finanční odměnou… „U nás mají sportovci daleko horší podmínky jak v zahraničí. Je pár kulturistů nebo fitnessek, které mají třeba nějaké sponzory, ale ani ti jim nepokryjí všechny ty velké náklady, které mají. Mě konkrétně čtyři měsíce přípravy a dva týdny diety vyjdou až na čtyři sta tisíc korun,“ přiznává Mikulcová.

Co ovšem to nevšední ochlupení? 

Nedílnou součásti pravidelného sypání je určitá fyzická transformace. Na Věře se to v jisté míře už podepsalo, ale hlavu si s tím příliš neláme.

„I na mně můžete vidět, že už jsem trochu na jiné bázi než ostatní ženy,“ poznamenala nejúspěšnější česká kulturistka, která je jen jednou ze stovek, možná až tisíců dalších žen, jež jsou obětmi genetických dispozic. To mimo jiné potvrzuje Darwinova evoluční teorie.

„Teď to řeknu tak nehezky, ale ono prapůvodem vlastně všichni jsme z opic a samozřejmě to ochlupení mají ženy i muži. Takže to ochlupení jakoby je víc kvůli tomu. Ale zase znám i ženské, které neberou žádné anabolické steroidy a jsou chlupaté a chodí na depilaci,“ říká.

Kulturistka Věra Mikulcová: I ženy mají ochlupení jako muži. S dopingem bych to nikdy nepřehnala

O Věře Mikulcové

Byla narozena 16. listopadu 1981 v Jihlavě. Společně s přítelkyní Janou Paulátovou zde vlastní fitness centrum. Kulturistice se věnuje již od svých devatenácti let, kdy se zároveň zrodil její sen, že se dostane do nejvyšší a nejprestižnější soutěže Ms. Olympia, kde by se mohla měřit s těmi nejlepšími kulturistkami z celé planety.

Mezi její největší úspěchy patří 2. místo na soutěži Toronto Pro Supershow v Kanadě z roku 2015, kde ve světové konkurenci obsadila druhou příčku. Od roku 2014 drží profesionální licenci jako jedna z mála kulturistek v České republice.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!