top fight logo export web
Clash of the Stars vysledky

Akce se podařila, zhodnotil turnaj Clash of the Stars šampion OKTAGONu

Toho, že k nám v poslední době doputovaly opravdu zvláštní MMA videa z Ruska nebo Polska, si všiml asi každý. Teamové rvačky, boj v telefonní budce nebo mezipohlavní zápasy se snaží upoutat zájem fanoušků a přinutit je sáhnout do kapsy pro pár stovek za PPV.

Clash of the Stars přineslo bizarní podívanou i na naše území, a tak jsme přehlídku nesportovců v kleci dostali z první ruky. Za vším stojí Tomáš Le Sy, který se vzhlédl v polském vzoru a snaží se vyplnit díru, kterou vidí na českém trhu. Z jeho nápadu některé významné postavy tuzemské MMA scény rozhodně nejásají. Rozhodčí Jakub Müller se již před turnajem vyjádřil poměrně ostře.

„Je to absolutní dno a se sportem to nemá nic společného. Přirovnal bych to k časům, kdy kočovala obludária a diváci platili za to, aby viděli znetvořené a postižené lidi. Svědčí to o tom, jak nevyspělé je MMA publikum. V žádném jiném sportu by nikoho nenapadla myšlenka, že by někoho zajímalo, jak ten sport dělají duševně nemocní, obézní nebo pornoherečky. Mladým lidem to vysílá signál, že pokud chtějí vydělat bojovými sporty, nemusí makat ani být dobří. Stačí dělat ze sebe kašpara na sociálních sítích, případně roztahovat nohy před kamerou.“

Úroveň akce dala bohužel Jakubovi jasně za pravdu. O co drsnější byli influenceři z TikToku nebo Instagramu na vážení a při staredownech, o to tragičtější byl jejich výkon v kleci. Jako dobrý věštec se ostatně projevil Patrik Kincl, který nabídl perfektní predikci již před akcí.

„Banda chudáků bude nekoordinovaně máchat rukama a nohama na čas a toto divadlo nazvou MMA. Každému musí být jasné, že úroveň bude hluboko pod bodem mrazu.“

Jak to bývá, i premiéra prazvláštně obsazené akce si našla své fanoušky. Přímo na turnaji ve studiu vše sledovali aktivní bojovníci Milan Ďatelinka, Vašek Mikulášek nebo David Kozma. Právě Růžový Panter se k turnaji vyjádřil na svém Youtubovém kanálu.

„Zápasí tam úplný dementi, ale já mám prostě rád tento styl humoru a bizár. Proto se na to vlastně těším. Třeba na zápas Psycho Michala s Grznárem se těším brutálně. Mám prostě rád bizár a proto fandím této organizaci. Videa Psycho Michala znám hrozně dlouho a jsou to nejbizarnější videa, která jsou na youtubu. Místo Psycho Michala tam měl být původně Aleš Bejr, kterého jsem taky sledoval hrozně dlouho. Ten bohužel odpadnul, no Psycho Michal je jako náhrada vlastně ještě lepší než Bejr. Akce se myslím povedla. Pro obyčejného diváka to ukázalo, jaký je vlastně rozdíl mezi profesionálním zápasníkem a amatérem, který to dělá pár dní.“

O dalším pokračování Clash of the Stars samozřejmě rozhodnou hlavně čísla z prodeje PPV. Pokud se celá akce zaplatí, možná se dočkáme i souboje mezi Tomášem Řepkou a Pavlem Novotným nebo Petrem Karešem a kýmkoliv z jeho milionu věřitelů.