Gaučový povaleč Pepík aneb MMA odborník na slovo vzatý

Gaučový povaleč Pepík aneb MMA odborník na slovo vzatý

Rozmach MMA s sebou nepřinesl jen velkolepé turnaje a nervy drásající zápasy. Z každého druhého gaučového povaleče se totiž stal přes noc odborník nejen na československou, ale dokonce i světovou MMA scénu.

Člověk až nevěří, kolik je najednou MMA odborníků napříč celým Českem a Slovenskem. Jejich revírem je gauč, jejich tempo je povalečské, čeští Pepíci sledují dnem i nocí sociální sítě, kde by se mohli podělit o svůj názor.

Co na tom, že s bojovým sportem nemají nejmenší zkušenost, cvičení se vyhýbají jako čert kříži, a jejich největším sportovním výkonem je cesta z gauče na toaletu. V jedné ruce svírají chipsy, v druhé pivko a jsou skálopevně přesvědčeni, že po zkouknutí jednoho OKTAGONu se z nich stali MMA odborníci na slovo vzatí.

Hrozně se diví, že se v MMA bojuje na zemi. Neví, že je to jedna ze stěžejních disciplín. Vadí jim, že se po sobě zápasníci válí, a přitom vůbec netuší, že to je fyzicky mnohem náročnější než boj v postoji. Nerozeznají box od karate, nevyznají se v pravidlech, ale ke všemu mají co říct.

Což už. Asi si na ně budeme muset zvyknout. Jsou jich plné sociální sítě a dokud bude MMA mainstream, budou tu i tihle českoslovenští Pepíci, kteří mají ke všemu co říct. Jaký názor na ně máte vy?

Tento článek nám zaslal dlouholetý fanoušek Top-Fight.cz Jiří Franěk.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue