top fight logo export web
701a55714898e8e2a2e1f9acb9a2dfbb578f96d7

Gor Harutjunjan se připravuje na galavečer Noc Bojovníků Dobříš a říká: Bojové sporty učí úctě a pokoře

Již tuto sobotu nás čeká v Dobříšské sportovní hale zajímavá akce. Fanoušci boxu, thaiboxu i K1 se mohou těšit na tradiční Noc Bojovníků Dobříš. Patronem akce je ČSFU a představí se mnoho kvalitních zápasníků. Nebudou chybět známá jména jako Plavec, Kozubovský, Růžička nebo Říha. Fight večera obstarají Jan Rudolf a Gor Harutjunjan. Vítěz bere vše, což je pás profesionálního mistra ČR WAKO ve váze do 71 kg.

Můžeš se nám v krátkosti představit?
Jmenuji se Gor Harutjunjan, je mi 30 let a do Čech jsem s rodinou přijel, když mi bylo 7 let. Za tu dobu jsem dělal různé sporty a zůstal především u vodního póla (8let), kde jsem i reprezentoval ČR do 18 let. Chtěl jsem ale vyzkoušet něco individuálního a jelikož byl táta bývalý arménský šampion v boxu, táhlo mě to bojovým sportům. Šel jsem náhodně na trénink a tam poznal Tolju. Od té doby jsme stále spolu. Moje aktuální profi bilance je 14 zápasů, z toho 9 vítězství a 5 proher. V amatérech je to pak 39 vítězství, 16 proher a 2 remízy. Mezi největší úspěchy považuji výhry z Evropského poháru v Praze z roku 2017 a následné obhájení, které nebylo jednoduché. Dostavilo se zhruba 30 závodníků z různých zemí.

Jak probíhala příprava?
Příprava šla skvěle, byl jsem pod dohledem zkušených trenérů a měl kolem sebe skvělé sparing partnery.

Jak jde shazovaní váhy a kolik ti ještě zbývá?
Se shazováním problém nemám, hlídám to většinou týden před zápasem trochou diety a saunou. Momentálně mi zbývají 3 kilogramy.

Kde se připravuješ a kdo ti bude pomáhat v rohu?
Přípravu mám hlavně s trenéry Toljou a Jurou Hunanyan v Tolja Gymu a také se svými svěřenci a tátou v Retro gymu v Malešicích.

Soupeřem ti bude Jan Rudolf, co si o něm myslíš?
Na pár zápasů jsem se byl dokonce osobně se podívat. Líbí se mi jeho styl, ale nijak extra jsem ho nestudoval. Myslím si ale, že ještě nezápasil s někým, jako jsem já, tak uvidíme, kdo z nás si prosadí svou.

S jakou taktikou půjdeš do zápasu?
Odejít jako vítěz…

Vítěz zápasu bere WAKO PRO národní titul, je to pro tebe velká motivace?
Motivace to určitě je a pohárů už mám celkem taky slušnou sbírku. Chtěl bych ale hlavně ukázat, že dobrý fighter nemusí být vždy „namachrovaný“ a že je to sport jako každý jiný. Ba naopak, učí to úctě a pokoře.

Kdo je tvůj sportovní vzor?
Vyloženě stálý vzor asi nemám, ale mám několik oblíbených sportovců, kteří mě motivovali a učili být lepším. Je to Manny Pacquiao, Jaromír Jágr, Andy Souwer, Masato, ale také Tolja, kterého mám stále po boku a je mým největším učitelem.

Kam to chceš v kickboxu dotáhnout, láká tě angažmá v některé ze zahraničních organizací?
Určitě bych rád zažil zápas v Glory nebo Kunlunu. Nejsem sice pro tenhle sport nejmladší, ale myslím, že by to ještě mohlo vyjít.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.