Top-Fight.cz - bojové sporty

Rok 2020 byl z pohledu československého MMA velmi úspěšný. Naši bojovníci vyslali do světa jasný vzkaz, že s nimi celý svět musí počítat. Jeden z nejúspěšnějších roků zažil i Jiří Procházka, kterého známý server ve svém žebříčku MMA Fighting zařadil dokonce mezi pět nejlepších bojovníků.

Jirka se umístil na skvělém pátém místě. Stačil mu k tomu jediný zápas v UFC, ve kterém senzačně knockoutoval Volkana Oezdemira. V žebříčku získal celkově dvacet bodů, což mu stačilo na to, aby přeskočil i Charlese Oliveiru, který letos porazil Kevina Leeho i Tonyho Fergusona.

Na prvním místě se s velkým náskokem umístil Khamzat Chimaev, který letos stihl během krátké doby rovnou tři zápasy a navíc je všechny ukončil před limitem. Za ním se umístil Kevin Holland, který letos vyhrál všech pět zápasů z pěti, dále představitel šíleného KO Joaquin Buckley, Kalinn Williams a na nakonec právě Jiří Procházka.

Příští rok čeká Jirku velká zkouška. Postaví se Dominickovi Reyesovi, čtvrtému nejvýše postavenému bojovníkovi UFC v polotěžké váze. Je to těžký soupeř, který určitě prověří Procházkovo kvality. Pokud Jirka vyhraje, mohl by dost možná přemýšlet i o titulové bitvě.

Pro domácí MMA jde tak o skvělou tečku za letošním rokem. Doufejme, že i příští rok bude pro všechny československé bojovníky úspěšný. Už zítra startuje v Brně domácí turnaj OKTAGON 20, který by si žádný fanoušek MMA neměl nechat utéct. Kromě titulové bitvy Vémola – Lohóre nás čeká spoustu zajímavých zápasů. Na který duel se těšíte nejvíce?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • Česko
  • Jiří Procházka se probojoval mezi pět nejlepších bojovníků tohoto roku!