top fight logo export web
David Kozma se připravuje na důležitý zápas v UFC

Kníže je dobrý a tvrdý zápasník, ale už nemá čím překvapit, tuší Kozma

„To se jen tak nevidí, že by v tomto věku ještě někdo bojoval!“ ctí Kozma svého příštího soupeře. Ví ale, že starého psa už novým kouskům nenaučíte, a proto by nad ním měl držet výhodu.

Petr Monster Kníže se po svém příchodu do OKTAGONu probil až k roli titulového vyzývatele v rámci velterové váhy, kde ho nyní o víkendu bude čekat pět let stará repríza proti nynějšímu šampionovi Davidu Kozmovi.

Protože ho kdysi Kníže přemohl na body, věří, že se z výhry bude radovat i nyní. Doslova říká, že Pink Panterovi ukáže něco, „co ještě neviděl“. Není toto prohlášení ale jen součástí mentální války?

„Možné je všechno, ale Petr už nemá čím překvapit. Je to tvrdý a dobrý zápasník, to vím, ale nemůže s něčím překvapit. Asi se už nenaučil nějakou speciální věc, kterou by prodal ve svém věku,“ poznamenal Kozma na adresu svého čtyřiačtyřicetiletého protivníka.

A právě věk může být jedním z rozhodujících faktorů v této bitvě. Kdyby náhodou trvala pět kol, šampion by v rukávu mohl držet všechny zásadní energetické trumfy.

„Já jdu do zápasu vždycky s tím, že to skončí na body. Pokud mi dá příležitost ho ukončit, tak to ukončím, ale jsem připravený na pětadvacet minut,“ říká mistr z velterové divize OKTAGONu.

Dopředu ho navíc žene motivace napravit své staré zaváhání.

„Beru to tak, že Kníže je červené políčko, které mi překáží na dlouhé šňůře vítězství, když ho teď porazím, tak se smaže. Pak tam mám ještě soupeře z Ruska, s tím bych mohl taky v budoucnu zápasit a udělat si opravný zápas, abych měl čistý štít,“ svěřil se Kozma serveru kaocko.