top fight logo export web
7eaab4f56bbbe06cb41766f9c9a5ff87b17209b9

Konec jednoho velkého příběhu. Loučí se legenda, která na tuzemské Muay Thai scéně neměla konkurenci

Těžko se dá najít bojovník, který více v posledních dvou dekádách proslavil českou školu bojových umění v zahraničí než Ondřej Spejbl Hutník. Vzhledem k tomu, že Ondru čeká 29. března poslední zápas, není na škodu si připomenout některé z jeho největších úspěchů.

Spejbl je odchovancem pražského Hanuman Gymu, kde z něj Petr Macháček za šestnáct let spolupráce vybrousil opravdový diamant. Před několika lety se jejich cesty rozešly a Ondra začal reprezentovat svůj Spejbl Gym. Ten se po přestěhování do nové tělocvičny stává nejprogresivnějším klubem, který je zaměřený čistě na Muay Thai.

Ondřej Hutník dokázal v Muaythai opravdu mnoho

Zpátky na začátek. První úspěch přišel v roce 2000. Zlatá medaile z mistrovství světa IFMA. Rok poté stejný kov z organizace WKA, zlatá placka z mistrovství Evropy IFMA a stříbro z mistrovství světa stejné organizace. Po přestupu do profi ringu přišla opravdová salva pohárů a titulů. Za zmínku určitě stojí triumf na Showtime Trophy ve váze do 75 kg a titul WFCA z roku 2007 z Lisabonu.

Další významný moment, který ovlivnil Spejblovu kariéru, byla účast v prestižní reality show Enfusion. Turnaj se uskutečnil v krásném prostředí thajského ostrova Ko Samui. Sešli se v něm elitní bojovníci z celého světa ve váze do 95 kg. Ondřej si v prvních dvou kolech poradil se soupeři a kvalifikoval se tak do čtyřčlenné pyramidy.

Tu hostila pražská Lucerna a Ondra nejprve v semifinále zdolal Maročana Boubkariho a ve finále výborného Franka Munoze. Připsal si tak velký úspěch, který měl ohlas po celém světě.

Bylo tedy jasné, že se Spejbl již nadobro zabydlel ve váze do 95 kg. V této kategorii získal evropský i světový titul WKN, dále WFCA evropského formátu a naposledy uvolněný titul světového šampiona W5.

Ondřej Hutník, bilance

Ondra má nyní úctyhodnou bilanci 90-11-2, z toho 26 KO. Výčet jeho soupeřů je tedy nesmyslně dlouhý a patří mezi ně taková jména jako Spong, Stoica, Leko nebo Tyuterev. To, že na tuzemské scéně nemá konkurenci, potvrzují skalpy Žáka, Soukupa i Vondráčka.

Kdo chce vidět proslulý Hutníkův roundkick, bude mít poslední možnost v zápase se šampionem ISKA Bruno Susanem již příští pátek v hale Královka na akci XFN K-1 LEGENDS.

  • 1️⃣Kdo je Ondřej Hutník?

    Ondřej Hutník, přezdívka Spejbl, je nejlepším Muaythai zápasníkem v Česku. Bojoval na tuzemské scéně i zahraničí a dosáhl nespočet úspěchů. Celou jeho kariéru si můžete připomenout zde.

  • 2️⃣Kolik má Ondřej Hutník zápasů?

    Ondřej Hutník má na svém kontě 103 zápasů. Z toho 90 vítězství. V jeho nejlepších letech ho prověřil třeba i legendární Tyrone Spong. Tehdy zápas vysílala televize EUROSPORT.

  • 3️⃣Co dnes dělá Ondřej Hutník?

    Ondřej Spejbl Hutník ukončil profesionální kariéru. Vede však v Praze slavný Spejbl Gym, který vychovává nejlepší zápasníky u nás.