Top-Fight.cz - bojové sporty

„Leo neměl podepisovat jinde, když má platný kontrakt,“ je přesvědčený jeho manažer Pavel Touš

Nejčastěji skloňované jméno na domácí scéně posledního týdne? Nebude to nikdo jiný než reprezentant PriMMAt Gymu Leo Brichta.

Důvod je prostý, mladý střelec si nedělal hlavu s konvencemi a ve středu s klidem podepsal smlouvu s novou organizací RFA. Na tom by nebylo samozřejmě nic špatného, kdyby jeden z největších talentů domácí scény neměl platný kontrakt v OKTAGONu.

Nejsilnější organizace se zaklíná platností smlouvy do roku 2023, ale je nutno dodat, že smlouva je platná už pouze na jeden zápas. Osoba nejpovolanější Pavel Touš (Brichtův manažer) k tomu pro server Kacko.cz uvedl následující.

„Já nemám s RFA žádný problém. Sešli jsme se asi před třemi měsíci a podepsali Plavce a Králíka. Bavili jsme se i o Leošovi, jednání probíhala, já jsem vyjádřil svůj názor, ale vždy jednám v zájmu bojovníka. Pokud chce změnu, akceptuji jeho přání. To byl i tento případ. O rozhodnutí Brichty jsem informoval Ondřeje Novotného. Všichni včetně Borise (Marhanského) věděli, že Leo má pod OKTAGONem jestě jeden zápas.“

Až do této chvíle jsou všechny strany relativně v klidu a spokojené. Zlom nastal ve chvíli, kdy byl Leo představen na středeční tiskovce jako nová hvězda RFA.

„OKTAGON řekl ok, dá si u nás jeden zápas a nebudeme mu bránit v odchodu. Třeba se za rok nebo dva vrátí. Jenže den před akcí v Bratislavě jsem se dozvěděl, že Leo má jet na tiskovou konferenci RFA. Volal jsem Borisovi, že je nepřípustné, aby zápasník se smlouvou v jiné organizaci vystoupil veřejně pod jinou organizací a tam byl prezentován jako jejich nový bojovník. Tady jde o to, že podepsaný zápasník nemůže podepisovat nový kontrakt. To je proti všem pravidlům.“

Názor takto respektované osoby jakou Pavel Touš bezesporu je, to vnáší do celé kauzy nové světlo a bude zajímavé sledovat, zda dojde k podobným sporům i u dalších bojovníků. Jisté je momentálně asi jen to, že Leo svoji vytouženou titulovou šanci nedostane.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
  • Top-Fight.cz
  • Česko
  • „Leo neměl podepisovat jinde, když má platný kontrakt,“ je přesvědčený jeho manažer Pavel Touš