top fight logo export web
oktagon mma rozhodci

Máme rozhodčí, které používá i UFC, brání se Ondřej Novotný kritice

Je to kolorit každého turnaje, zahraniční soupeři si stěžují na výroky rozhodčích buď v kleci, a nebo těch sedících za bodovacími stolky. Shodou okolností se v poslední době jedná výhradně o Poláky a ti už začínají být na arbitry OKTAGONu doslova alergičtí!

V létě na Štvanici nastoupil Marcin Naruszczka do titulové bitvy s Pirátem. Vyrovnaný souboj, ve kterém byl Polák minimálně rovnocenným soupeřem, přiřkli sudí Krištofičovi. Naruszckův tým toto rozhodnutí zdůvodnil touhou organizace o zápas Vémola vs. Krištofič.

Marcin dostal na usmířenou rychlou možnost návratu do klece a to na turnaji OKTAGON 28 proti Davidu Hoškovi. I v tomto souboji netahal veterán za kratší konec tedy až do poloviny druhého kola, kdy Sparťan vytáhl svoji pověstnou pumelici.

Uzemněný Polák se poroučel k zemi, ale ihned se snažil vrátit takedownem zpět do boje. Ringový rozhodčí ale zápas bleskově ukončil a nám nezbývá než spekulovat, zda by se tvrďák Naruszczka dokázal vrátit do zápasu.

Poslední extempore přišlo teď na turnaji Prime 4 v souboji Polívka vs. Bryczek. Zdeněk se na svůj životní zápas skvěle připravil a aktivním způsobem boje dost zaskočil favorizovaného Bryczeka. Zápas došel až k rozhodnutí, kde byl vítězem domácí borec.

To rozlítilo Bryczeka, který ihned v kleci upozorňoval, že Polívka je po zápase mnohem víc rozbitý než on. Pravda je, že Zdeněk odcházel z oktagonu solidně zmalovaný, ale také je třeba vidět, že jeho taktikou bylo pracovat lowkicky a útočil mnohem více na tělo soupeře. Podle oficiálních statistik dal sice Bryczek více úderů, ale ty významné měly být na straně Polívky.

K polským protestům se na tiskové konferenci vyjádřil i principál OKTAGOnu Ondřej Novotný. „Když polský trenér znova řekne, že máme béčkové sudí a ať je vyměním, tak já se ptám, kde jsou teda ti áčkoví? Speciálně polským zápasníkům jsme přitom umožnili rozhodčí vetovat. Zápas Bryczeka teď bodovali samí cizinci, z toho dva rozhodovali i titulový souboj UFC v Abú Dhabí.“

OKTAGONu se v poslední době rozhodně nedá upřít snaha o zlepšení situace a spíše se zdá, že organizaci dobíhají stíny z minulosti, kdy se na protokol tak striktně nekoukalo. Pokud se podaří udržet nastolený trend, je jasné, že protestů bude ubývat a prestiži organizace to jen prospěje.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.