top fight logo export web
Martin Fenin v organizaci Oktagon MMA

Martin Fenin o přesunu k MMA: Nechci, aby mi někdo ublížil, ale chci něco dokázat

Bývalý fotbalista Martin Fenin, který si připsal desítky startů za českou reprezentaci, započne kariéru MMA bojovníka. Proč to dělá a jaké jsou jeho ambice?

Fenin zamířil nyní o víkendu společně s Oktagonem do Frankfurtu, kde mezi lety 2008 až 2011 hrával fotbal. Fanoušci ho v tomto městě dodnes znají, a tak sám bývalý hráč doufal, že se mnozí z nich ukáží právě na akci Oktagon 36.

Zde byl Fenin prezentován jako nová posila organizace, v níž si na vlastní kůži zkusí drsnou dráhu MMA bojovníka. Nejedná se o žádný vtip, karty byly již definitivně rozdány.

„Když Oktagon poprvé v červnu udělal turnaj ve Frankfurtu, Ondra Novotný (spolumajitel organizace bojových sportů) mě poprosil, jestli se můžeme sejít, že bych jim mohl pomoct s kontakty. Přišel jsem za nimi na hotel a říkal si: bomba, super, rád pomůžu. Vůbec jsem nečekal, že to na mě vybalí,“ odhalil dřívější fotbalový talent, jak se jednání rodila.

„Na první dobrou jsem jim řekl, že to v žádným případě neexistuje, že se po… Ale oni mě tak dlouho hlodali, a navíc manželka mi řekla, že bych byl debil, kdybych to neudělal. Uvědomil jsem si, že když byl člověk někdy profesionálním sportovcem, adrenalin mu po konci kariéry chybí. Každý musí něco dělat,“ zhodnotil pro server idnes.cz.

Martin Fenin zacina MMA karieru
Martin Fenin

Martin Fenin: Rád bych vyvázl vcelku a živý

Ačkoliv na Martina nyní čeká drsný pracovní režim, snaží se to brát s humorem, i když bojování žádná sranda není. Koneckonců si spousta lidí z tohoto sportu odnáší mnohdy až celoživotní následky.

„Nechci, aby mi někdo nějak hrozně ublížil… (smích) Ale po těch deseti nebo dvanácti měsících si třeba říct: Hele, dal jsem do toho všechno, lepší jsem být nemohl. Ale chci samozřejmě vyhrát,“ vyjádřil se Fenin.

Navíc se při této bojové příležitosti vrátí k našim západním sousedům. „To, že se to koná v Německu, je pro mě obrovský impuls neudělat si ostudu. Protože co si o mě myslí lidi v Čechách, je mi celkem u prd…, ale v Německu mi na tom pořád záleží. Nechci, aby někdo říkal, že to dělám pro prachy, že jsem troska, ale třeba proto, že sám sobě chci něco dokázat. A ukázat to lidem,“ sdělil nyní už zjevně dobře naladěný Fenin deníku Sport.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!