Matúš Juráček byl jednou nohou v kriminále

Patřil mezi skalní slávistické hooligans. Žádná pouliční rvačka mu nebyla cizí, a tak byl jednou nohou stále v kriminále. Nakonec ale rozum zvítězil, a tak teď Matúš Juráček mlátí jen své soupeře v klecích určených pro nejbrutálnější bojový sport na světě – MMA.

„Z pouličního rváče jsem se změnil ve sportovce tělem i duší. Je to zásluha mojí rodiny a mých trenérů. Ale Slavii stále strašně miluju, jsem jejím věrným a už i slušným fanouškem. Její znak jsem si nechal dokonce vytetovat i na své srdce,“ popisuje svůj přerod jeden z největších tuzemských sportovních talentů.

Že takový všestranný bijec se v Česku nerodí každý rok, bylo jeho trenérům jasné po prvních pár tréninzích. Brzo se stal juniorským mistrem republiky v K1, v boxu vyhrál prestižní memoriál Julia Tormy. V MMA je pak mistrem republiky i mistrem světa jedné organizace WFMC. Nyní se chystá na pražské mistrovství světa nejprestižnější MMA asociace WMMAA, které se uskuteční na konci listopadu v hale Sparty na Podvinném Mlýně.

„Doufám, že se mi podaří dostat se do závěrečných kol. Po tomto turnaji půjdu mezi profíky,“ prozrazuje Matúš své plány. Ten by se rád ukázal i před prestižním hostem celého turnaje – nejlepším zápasníkem MMA v dějinách – Rusem Fedorem Emeliannenkem. 

„Matúš je bezesporu jeden z největších MMA talentů, jaký tady je. Věřím, že toho má ještě hodně před sebou. A už se těším, co na konci listopadu předvede v Praze za pořádnou zápasnickou show,“ dodává pořadatel listopadového turnaje a bývalá hvězda MMA Michal Hamršmíd.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue