Top-Fight.cz - bojové sporty

Chceš něco dokázat? Tak musíš sypat! Na profesionální úrovni je doping běžný, tvrdí Věra Mikulcová

Tvrdý režim, sebezapření a také nějaké ty podpůrné prostředky. To je cesta, kterou se podle Věry Mikulcové vydává každá žena, jež uvažuje o dráze profesionální kulturistiky.

Každý, kdo se trochu pohybuje v kulturistice, ten zná jméno Věra Mikulcová. Nejúspěšnější česká reprezentantka se v tomto oboru potuluje už dvacet let a i nadále má chuť se zdokonalovat. Práce to ovšem není lehká a ani některé náklady rovněž nejsou nízké.

„Největší náklady jsou vlastně moje doplňky. Co potřebuju, suplementace, doplňky stravy. A pak taky letenky, ubytování,“ přiznávala deníku Sport.

Věrka se propracovala na úroveň, o které by se jejím konkurentům mohlo jenom zdát. Bohužel pro ni kvůli dopingu přišla o svůj původní dívčí vzhled.

„Určitě to na mě taky vidíte, že jsem trošku už na jiné bázi než klasická ženská. Když chcete něco dokázat, tak nejenom v kulturistice se musí tyhle věci užívat. Není to nic, co by kdo nevěděl. Na profesionální úrovni je to součástí přípravy,“ byla přesvědčená.

Podstatné ovšem je, že člověk dělá to, co ho baví. A že má na této cestě blízké osoby, které ho v této činnosti podporují.

„Mám partnerku, která mě ve všem podporuje,“ přiznávala Věra deníku Sport. Z kritiky si prý nic nedělá. „Já vždycky, když rozkliknu ty diskuze, tak se tomu fakt jakoby směju. Pak vidíte, jak ten člověk vypadá. Buď jsou to takovéhle sušinky, nebo jsou to lidi, co sedí doma u vína nebo u piva a nikam nevylezou,“ dodávala.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • Česko
  • Chceš něco dokázat? Tak musíš sypat! Na profesionální úrovni je doping běžný, tvrdí Věra Mikulcová