top fight logo export web
novotny buchinger kozma

Okno se zavřelo možná navždy, nedává Novotný příliš nadějí Buchingerovi

Ivanu Buchingerovi zbýval jen malý krůček k naprosto unikátnímu zapsání do historie. Tři váhové kategorie současně zatím nikdy a nikdo neovládl. Náročná příprava, ve které se musel Buchinger tahat i s těžšími borci než obvykle, si vybrala krutou daň.

„Někdy stačí jen sekunda… a přepíše všechny plány a přípravy. Byla to nešťastná náhoda na tréninku, která skončila nepříjemným zraněním. Ondřej Novotný říkal, že se zavřelo okno a možná se už nikdy neotevře. Ano, byl jsem blízko,… ale já věřím, že to okno ještě otevřu a přepíšu historii a s čistým svědomím můžu potom ukončit kariéru.“

Spolumajitel OKTAGONu prohlásil tuto zásadní větu ve svém podcastu MMA Letem světem a vysvětlil ji tak, že nyní byla perfektní situace. Petr Kníže, který je brán jako první vyzyvatel léčí zranění a Ivan byl ideální náhrada. Po novém roce a po úspěšné rehabilitaci navíc dvojnásobného šampiona čekají povinné obhajoby v jeho obvyklých kategoriích a je tedy poměrně nereálné, že dokáže přejít plynule z pérové váhy do veltru.

K situaci se také vyjádřil David Kozma

„Samozřejmě mě to nasralo, protože se tři měsíce připravuji na nějakého soupeře. Má úplně jiný styl. Je to jiný zápasník, takže to musím za ty necelé dva týdny překopat a zápasit úplně jinak, než jsem chtěl. Zklamalo mě to, protože zápasit s Ivanem jsem chtěl a byl jsem na něj připravený, ale nechtěl bych zahodit celou přípravu. Nabídli mi Bojana, tak jsem ho prostě vzal. Je to pro oba stejné. On o tom zápase nevěděl stejně jako já.“

Srbský borec měl mít na OKTAGONu 29 zápas s Kertészem, který se ale také zranil a tak Bojan jen plynule přešel z přípravy do přípravy. Kozma se nedávno připravoval na stylově podobného Apolla a tak bude moci použít poznatky z tohoto zápasu. Uvidíme také, jak na tom bude Veličkovič kondičně, protože šampionská kola ve své kariéře doposud nezažil.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.