Kníže: Nikdo se mnou nechtěl bojovat, a tak jsem přijal zápas se Silvou. Tohle je opravdová výzva

S Petrem Monsterem Knížetem jsme se v kleci opět nějaký čas neviděli, proto pro nás všechny bylo překvapením, že když kývl na svůj další zápas, bylo to prakticky na short notice.

Jeho novým soupeřem bude Leandro Silva. Toho si fanoušci z tuzemské scény mohou pamatovat zejména díky úspěšnému duelu, jenž na Oktagonu 15 předvedl proti Robertovi Bryczekovi, jehož přemohl na body.

Kníže, který navíc na třetí zápas v UFC připravuje svého svěřence Macha Muradova, si je moc dobře vědom, jak obtížná zkouška ho čeká. Přesto si ji hodlá užít a bude doufat v dobrý výsledek.

„Je to velká výzva, a to z několika důvodů. Není moc času na přípravu, dále on má sedm zápasů v UFC, zápasil v ACB, naposledy porazil šampiona Bryczeka, takže co se týče zápasové bilance a zkušeností, je na tom určitě líp než já. Zápasil s lepšími soupeři. Nikdo jiný se mnou ale nechtěl jít, tak jsem to vzal a zkusíme to,“ smál se při rozhovoru pro sport.cz Kníže.

S taktickou přípravou je to ovšem o něco obtížnější. „Vždycky je potřeba trénovat a mít kvalitní sparingpartnery, což v této době není úplně jednoduchý, takže musím vycestovat ven. Každý zkušený zápasník vám řekne, že kvalitní příprava bez sparingu není možná. To je zásadní věc, jinak fyzicky a kondičně vše probíhá dobře,“ podotýkal.

A i když se jeho souboj uskuteční už na konci ledna, hlavu si s tím lámat nehodlá. „Nevadí mi, že mám zápas brzo, jen na tohoto soupeře by byla potřeba více specifická příprava a delší doba. Kdybych šel s někým snadnějším, nevidím v tom problém, snad stihnu všechno, co je potřeba,“ dodával pro sport.cz Kníže.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue