OKTAGON 24: Miroslav Brož vs. Christian Jungwirth, analýza a live video
Foto: Instagram/Oktagon MMA

Oktagon 28 živě: Andrej Kalašnik vs. Christian Jungwirth, analýza

Jeden z úvodních zápasů hlavní karty nám hned přinese horkého adepta na zápas večera.

Andrej Kalašnik se po porážce se zkušeným Španělem Primerou vrátil na vítěznou vlnu a nyní se může v klidu popasovat s největší výzvou dosavadní kariéry. Tou bezesporu bude německý Kelt Christian Jungwirth.

Čtyřiatřicetiletý bojovník z Wurttembergu se v OKTAGONu představil již ve třech zápasech. Nejdříve si poradil s Václavem Holotou, kdy dokázal unikat submisím s takovou lehkostí jako Petr Kareš věřitelům.

Poté následoval dvakrát stejný scénář. Máté Kertész i Míra Brož svedli s Keltem vyrovnané zápasy, ve kterých většina přihlížejících viděla zvítězit německého borce.

Rozhodčí byli v obou případech jiného názoru a tak Jungwirth dvakrát padl těsně na body. Ke cti mu však rozhodně slouží, s jakou grácií porážky přijal a chuť dál bojovat v kulaté kleci OKTAGONu.

Opět se tak dočkáme fyzicky naprosto neuvěřitelného výkonu, kdy Christian těží ze své nevyčerpatelné kardio nádrže. Do tohoto zápasu nastoupí s rekordem devět výher a čtyři porážky, kdy 67 % vítězství získal na body.

„Akačko“ z Brna sestřelilo v posledním zápase Tomáše Bola. Pro Andreje klíčová výhra se zrodila po takticky naprosto precizním výkonu, kdy využil slabšího wrestlingu slovenského borce a tři kola jej házel a kontroloval na zemi.

Pro Kalašnika je tento způsob boje naprosto přirozenou záležitostí, protože je juniorský i seniorský mistr ČR ve volném stylu. O tom, že není pouze wrestler, nás AK-47 přesvědčil v zápase s Norem Johnsenem. Ukázkové KO kolenem mu vysloužilo bonus za výkon večera. Celková bilance šestadvacetiletého bojovníka je osm výher a dvě porážky, kdy 50 % vítězství získal knockoutem.

Oktagon 28: Andrej Kalašnik vs. Christian Jungwirth

Fyzické parametry budou v tomto zápase na straně Andreje, který bude těžit ze skoro deseticentimetrové výhody ve výšce i dosahu. Christian je ale tvrdý rváč, který umí dobře zkracovat vzdálenost a vnutit soupeři svůj náročný způsob boje.

Kalašnik měl s podobně bojujícím Primerou obrovské problémy a nedokázal jej od sebe efektivně odehnat. Největší šanci vidíme pro českého borce ve wrestlingu, kde si umí dobře rozložit síly a kvalitně soupeře kontrolovat. Zda se mu to ale podaří, to je velká otázka.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin