top fight logo export web
vlasto cepo matej penaz

Pirát chytl moji nohu a koleno prasklo na celou halu, popisuje Čepo své zranění

Dlouho očekávaný souboj mezi Vlasto Čepem a Matějem Peňázem je pro OKTAGON 30 nenávratně ztracen. Zápas, který měl být hlavním tahákem celé akce, skrečovala tentokrát slovenská strana.

El Chapo se musel potýkat se sérií zranění, která jej bohužel vyřadí z tréninku na poměrně dlouhou dobu. Vše paradoxně odstartoval jeho parťák Samuel Krištofič.

„Lidé moji, vždy jsem si byl jistý, že se mi to nestane. Prostě jsem vždy šel přes všechna zranění, choroby, ale teď jsem to nevykryl. Tým, doktoři a fyzio zastavili vše. Tolik věcí se mi stalo za poslední týdny, že se tomu normálně nechce věřit. Všechno super začalo a potom se to rozsypalo, tři měsíce těžké přípravy, dva kempy v zahraničí, hromada času, financí a nakonec mi tělo řeklo dost. Začalo to tři týdny zpátky, když jsme natáčeli s OKTAGONem přípravu. Při wrestlingu mě udělal Pirátek, záběr na nohu a najednou prasklo koleno na celou halu. Hned jsme jeli na magnetickou rezonanci a ukázalo se, že zadní meniskus a vnitřní i vnější vazy jsou potrhané. Tak jsem řekl, že do zápasu jdu i tak.“

I když je Čepo opravdový tvrďák, následující sled událostí jej definitivně poslal na marodku.

„Přišel kemp ve Švýcarsku, udělal jsem na sparingu dynamický úhyb a najednou mi něco prasklo na žebrech. Okej, říkám si, že po návratu domů zajdu na vyšetření a bude to ok. Ale zase jsem to řešil v rychlosti. Zkusil jsem to zahřát, zatejpovat atd., ale stejně to nešlo. Přetáhlo se mi to do břicha a už jsem se nemohl hýbat, nadechnout, sednout si a ani lehnout. Doktor řekl šest týdnů až tři měsíce klidu. Štve mě to, protože vím, kolik jsem do toho dal, a jak jsem si na zápas věřil. Díky za podporu všem fanouškům, rodině i sponzorům.“

Pro Matěje Peňáze se intenzivně shání náhrada, ale ruku na srdce, těžko předpokládat, že se podaří najít soupeře, který by přinesl do zápasu takovou energii jako srbský střelec. Uvidíme, kdo nakonec potáhne prapor OKTAGONu na posledním turnaji letošního roku.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.