top fight logo export web
doplnky stravy

Předtréninkové doplňky pro bojovníky

Suplementace se týká každého sportu, od fotbalu, přes kulturistiku, až po e-sport. Nejinak je tomu i v případě bojových sportů.

Suplementy pro bojovníka MMA mají specifický účel a některé efekty jsou dokonce nežádoucí, jako například svalová pumpa.

Nabídka doplňků pro bojová umění se neustále rozrůstá a bojovníci si stále více uvědomují výhody jejich užívání.

Co ovlivní produkty pro bojovníky MMA

Doplňky živin pro bojová umění si rychle našly své zákazníky a zaplnily mezeru na trhu, protože bojová umění získávají stále větší oblibu. Předtréninkové doplňky pro bojovníka jsou navrženy tak, aby stimulovaly tělo, dodaly trochu síly a energie.

Vedlejším efektem pro každého může být tzv. svalové napumpování, ke kterému dochází po konzumaci předtréninků s větším množstvím posilovačů oxidu dusnatého (NO).

Silná svalová pumpa znesnadňuje provádění určitých úderů, udržuje ostražitost a přispívá k rychlejší únavě.

Bojovník musí být neustále v pohotovosti, aby mohl zasadit úder. Nejlepší doplňky pro bojová umění by proto měly nejen dodat energii, ale také oddálit únavu.

Při nácviku bojových umění je nutné psychické nastavení, sebevědomí je rozhodně žádoucí v těch pár kolech, které bojovník boji věnuje.

Dobrý doplněk k bojovým uměním se také zaměřuje na mentální aspekt. Správně vybrané produkty před tréninkem dokonale ovlivní klíčové parametry při soubojích v ringu, na žíněnce nebo v oktagonu. Patří mezi ně například PRE WORKOUT ALLNUTRITION.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený allnutrition.cz (@allnutritioncz)

Jaké produkty před tréninkem bojovníci MMA využívají?

Schopnost přenášet kyslík přes svaly je v bojových uměních nesmírně důležitá. Pokud jsou špatně okysličené, můžete zaznamenat pokles výkonu. Ke zvýšení tohoto parametru je většinou potřeba vložit do toho hodně konkrétní práce a obětavosti.

Kombinace síly a rychlosti má obrovský vliv na sílu úderu. Jak zlepšit svůj bojový výkon pomocí předtréninkových doplňků? V první řadě mějte na paměti, že nenahrazují správně vyváženou stravu.

BCAA

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem neboli BCAA jsou leucin, isoleucin a valin. Tělo si je nedokáže vyrobit, proto je třeba je doplňovat. BCAA se nezpracovávají v játrech, ale jejich metabolismus probíhá přímo ve svalech. Tyto složky umožňují zvýšení syntézy bílkovin. Při fyzické aktivitě zpomalují jejich odbourávání. Ke zvýšení výkonu se pak často používá kreatin.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený allnutrition.cz (@allnutritioncz)

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.