top fight logo export web
lukas krpalek zlato

Senzace! Judista Lukáš Krpálek vybojoval zlato na olympiádě v Tokiu

Fantastický úspěch. Českému judistovi Lukášovi Krpálkovi se podařilo na olympiádě v Tokiu vybojovat zlato!

Ve finále zdolal na ippon Gruzínce Gurama Tušišviliho. Bronzové medaile si odnesli olympijští vítězové z let 2012 a 2016 Francouz Teddy Riner a Rus Tamerlan Bašajev.

Cesta do finále nebyla pro Krpálka nikterak jednoduchá. Nejdříve musel porazit Džaváda Mahdžúba, potom Bekmuroda Oltibojeva a v semifinále domácího Hisajošima Harasawa. A nakonec Lukáš urval i finále! A to i přesto, že na něj čekal Tušišvili, mistr světa z roku 2018, kterého nikdy předtím neporazil a měl s ním bilanci 0:2.

„Pocity jsou nádherné a asi mi to jen tak nedojde. Když jsem přestupoval do vyšší váhové kategorie, tak jsme měli společně s trenérem obrovskou motivaci, a to zkusit vybojovat stejný úspěch jako v té nižší,“ rozplýval se český judista.

Krpálek věděl, že Tutišvili má silné hlavně začátky zápasů. V úvodní fázi souboje se proto snažil přečkat Gruzíncovo útoky a ustál hned několik možných bodových chvatů.

A i když obdržel dva tresty za pasivitu, v poslední minutě dostal soupeře na zem a získal wazari. Následně dostal Tutišviliho i do držení, ze kterého se Gruzínec nedokázal vymanit ani po deseti sekundách. Krpálek tak mohl slavit druhý olympijský titul!

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.