Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
lukas krpalek zlato
lukas krpalek zlato

Senzace! Judista Lukáš Krpálek vybojoval zlato na olympiádě v Tokiu

Fantastický úspěch. Českému judistovi Lukášovi Krpálkovi se podařilo na olympiádě v Tokiu vybojovat zlato!

Ve finále zdolal na ippon Gruzínce Gurama Tušišviliho. Bronzové medaile si odnesli olympijští vítězové z let 2012 a 2016 Francouz Teddy Riner a Rus Tamerlan Bašajev.

Cesta do finále nebyla pro Krpálka nikterak jednoduchá. Nejdříve musel porazit Džaváda Mahdžúba, potom Bekmuroda Oltibojeva a v semifinále domácího Hisajošima Harasawa. A nakonec Lukáš urval i finále! A to i přesto, že na něj čekal Tušišvili, mistr světa z roku 2018, kterého nikdy předtím neporazil a měl s ním bilanci 0:2.

„Pocity jsou nádherné a asi mi to jen tak nedojde. Když jsem přestupoval do vyšší váhové kategorie, tak jsme měli společně s trenérem obrovskou motivaci, a to zkusit vybojovat stejný úspěch jako v té nižší,“ rozplýval se český judista.

Krpálek věděl, že Tutišvili má silné hlavně začátky zápasů. V úvodní fázi souboje se proto snažil přečkat Gruzíncovo útoky a ustál hned několik možných bodových chvatů.

A i když obdržel dva tresty za pasivitu, v poslední minutě dostal soupeře na zem a získal wazari. Následně dostal Tutišviliho i do držení, ze kterého se Gruzínec nedokázal vymanit ani po deseti sekundách. Krpálek tak mohl slavit druhý olympijský titul!

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin