Karlos Vémola a Ondřej Novotný se baví o možném soupeři v OKTAGONU

Steroidy v MMA? Problém, se kterým chce OKTAGON v budoucnu zatočit!

Není žádným tajemstvím, že vrcholový sport je protkaný nejrůznějšími zakázanými látkami.

Vrchní sypač Filip Grznár, který dokázal fungovat patnáct let i na perníku, by o tom mohl vyprávět. Sám sype pořád a je přesvědčený, že si dopingem pomáhá většina profesionálních sportovců.

A i když si nemyslí, že by steroidy dávaly zápasníkům MMA tak veliké výhody, jako třeba kulturistům, je vysoce pravděpodobné, že sypou i někteří MMA bojovníci. To ostatně potvrzuje i Ondřej Novotný, majitel organizace OKTAGON, který se chce na doping v budoucnu zaměřit.

S rostoucí popularitou bojových sportů roste i tlak na testování zápasníků. Zatímco v UFC doping řeší USADA, v OKTAGONu zatím nic takového nemají.

„Bezpochyby je nějaké procento bojovníků, kteří se snaží do toho zápasu získat nějakou výhodu tím, že si dají nějakou nabuzující látku jakéhokoliv druhu. To je věc, na kterou se upínám a zaměřuju,“ potvrdil Novotný v podcastu u Kulatého stolu.

OKTAGON se snaží vymyslet způsob, jak s dopingem bojovat. Není však jednoduché to vymyslet i ufinancovat. Každý turnaj by se kvůli tomu mohl podražit o stovky tisíc, ročně by pak šlo o miliony.

Dále by se muselo vymyslet, jakým způsobem by se nachytaní sportovci trestali. Například UFC má přísný systém, do kterého investuje desítky milionů dolarů, a přesto několika bojovníkům neoprávněně ukončil kariéru . Což ostatně dokazují i prohrané soudní spory, které vedení UFC se zápasníky vedlo. A to se Novotnému nelíbí.

Navíc by mohlo dojít k tomu, že by OKTAGON kvůli dopingu vyhodil některou ze svých hvězd, a ta by podepsala o konkurence. Zkrátka, vyřešit otázku dopingu není otázka pěti minut, a proto Novotný počítá spíše s tím, že tento nešvar vyřeší ve střednědobém horizontu, až bude OKTAGON evropskou špičkou.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin