top fight logo export web
928f9bbd857d4ae0d35fdd13e1565964ca98f11d

Václav Sivák byl členem romského gangu. Teď patří k české kickboxerské špičce

Devatenáctiletý reprezentační kickboxer Václav Sivák vyrůstal ve vyloučené lokalitě v Ostravě-Vítkovicích. Jako malý patřil i do tamního romského gangu. Díky svému otci se ale dostal k bojovým sportům. Těm se začal věnovat naplno a aktuálně patří mezi nejtalentovanější kickboxery v Evropě. V disciplíně K-1 letos vyhrál mistrovství České republiky a také evropský pohár organizace WAKO.

Václav Sivák byl členem romského gangu

Václav Sivák se v bojových sportech našel a v současnosti patří mezi českou špičku. „Vyrůstal jsem mezi mojí menšinou. Samozřejmě, že jsem trénoval, ale vyrůstal jsem spíše venku s kluky. Nebylo to o tom, že bychom dělali nějaké blbost, ale spíše tihle kluci, co se mnou vyrůstali, tak jsou v domovech nebo ve vězení,“ vzpomíná pro Radiožurnál na své dětství.

Na rozdíl od většiny vrstevníků se dokázal vypracovat. K cestě na vrchol mu pomáhá jeho otec a také láska k bojovým sportům. V těch našel smysl života. „Ten sport mě naplňuje a nedokážu si představit, že bych dělal něco jiného. Prostě mě to baví a motivuje mě i táta. Baví mě posouvat se dál a chtít být nejlepší.“

Kromě kickboxu se Sivák věnuje také thaiboxu a klasickému boxu. Chce být nejlepší, a tak trénuje téměř nepřetržitě. Pauzu si nedává ani během svátků. „Klasika, každý den, dvakrát denně trénink. Přes léto a zimu silovka. Třeba teď mám období, kdy hodně běhám. Jedu silovou vytrvalost, hodně ve fitku. Pak před zápasem už do rychlosti, technika, nic těžkého. Takhle se to rozděluje,“ říká mladý český talent.

Siváka v novém roce čekají tři větší akce. V únoru se utká v thaiboxu se slovenským protivníkem v Trenčíně, v březnu se pak vydá do Prahy na bojový galavečer XFN. A během dubna pojede do Dobříše na takzvanou Noc bojovníků. Mladý kickboxer se navíc ještě připravuje i na trochu jiný souboj. Ten se nebude odehrávat v ringu, ale v lavici jedné z ostravských středních škol.

„Studuji na AHOLu (střední odborná škola v Ostravě, pozn. red.) sportovní management, ekonomiku, podnikání. Teď mám poslední rok, kdy maturuji,“ dodává Václav Sivák, který je vzorem pro spoustu mladých bojovníků. Na sociální síti Instagram ho sleduje téměř 11 tisíc fanoušků, na facebooku pak na dva tisíce.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!