Petr Kareš: Moje jméno špiní hlavně ti, co jsou sami nejzkaženější

Organizace XFN je zpátky a spolu s ní se vynořila celá řada otázek. Co vedlo ke znovuzrození už jednou potopené společnosti, kdo jsou její sponzoři, kdo bude zápasit na prvním turnaji a jakým směrem se chystá tento koráb vyplout? Petr Kareš se na to podstatné pokusil odpovědět.

Proč se tedy XFN rozhodlo pro restart kariéry? „Protože to je příběh, který by měl pokračovat, a protože si myslím, že se jedná o správnou věc. Já jsem tu značku založil a budu v ní pokračovat,“ prohlásil Kareš pro kanál RP Records, kde se snažil znovu připomenout, že on sám je trestně bezúhonný člověk. Za celých devět měsíců, co se problémy na adresu XFN jenom kupily, nikdo nepodal trestní oznámení přímo na něho. A i díky svému přesvědčivému tónu se mu podařilo najít dva zvučné sponzory – EMMA International a Double Red.

Image result for petr kareš xfn

Vize projektu zůstává stejná – proniknout do Evropy. Téže myšlenku vyjádřil v létě i sám Ondřej Novotný z Oktagonu MMA, který se momentálně nachází v mnohem lepším postavení.

„Oktagon to tu má plně pod kontrolou a diktuje si podmínky nejen vůči televizím, ale i vůči sponzorům. Ta jeho situace se dá nazvat monopolní. My (XFN) a I Am Fighter jsme prozatím v jejich stínu, ale to se samozřejmě může změnit. Je to hlavně v rukách Oktagonu, jakým způsobem se postarají o ten udržitelný rozvoj a já jenom doufám, že to bude férové a že to nebude špína. Mojí zkušeností je, že mě nejvíc pomlouvají a nejvíce špiní hlavně ti, co sami mají ty charaktery nejzkaženější,“ svěřoval se Kareš, který nezapomněl podotknout, že si sám sobě dal slib, že nebude zbytečně vyhledávat nové konflikty, a tedy ani nebude jmenovat osoby, které má konkrétně na mysli. „Československé MMA je dnes plné nenávisti a nemá cenu si přehazovat špínu ze strany na stranu,“ tvrdí.

Jedním z těch jmen, s nímž měla XFN jako značka v minulosti problémy, je nicméně i sám hvězdný Terminátor Karlos Vémola. Petr Kareš na toto téma jen připomněl, že až se situace ohledně budování značky a vracení peněz za vstupenky trochu uklidní, vrátí se k této kauze a bude se s ním soudit za porušení smlouvy. Naposledy byla zmíněna částka deseti milionů korun. Počítáme, že se tato hodnota nijak nezměnila.

Image result for petr kareš xfn

V současné chvíli je potřeba finalizovat plány na úvodní turnaj organizace. Potvrzený byl už vzájemný souboj za doprovodu pravidel barmského boxu mezi Petrem Karešem a již několikrát zmíněným Samuelem „Pirátem“ Krištofičem (který k přijetí nabídky měl své důvody).

„Sám Krištofič by měl být tou osobou, která by měla všem lidem říct, že to myslíme vážně,“ očekává Kareš nějakou kladnou recenzi. „Pořád je ale jinak spousta bojovníků, s nimiž máme dobré vztahy. V Československu se skvělých zápasníků rodí více než kdekoliv jinde v Evropě. A já je vidím,“ naznačoval, že se v XFN objeví mnoho nových perspektivních tváří.

Zatím se tedy držíme toho, že souboj mezi Karešem a Pirátem bude hlavním tahákem nového turnaje. Možná by se zrodila i jiná bitva, a to konkrétně mezi Karešem a rozhodčím Jakubem Müllerem, ale ta se drží a bude držet spíše svého platonického nádechu.

„Na pana Mullera jsem podal trestní oznámení za to, co o mně říká na své stránce. Kdyby se mi dokázal postavit a podívat se mi do očí, tak mu s největší pravděpodobností nafackuji. A to, že nějakým způsobem nenávidí mou osobu, to je asi jeho věc. Nechápu jen, proč se neustále snaží zesměšňovat mě, členy mého týmu nebo jiné osoby z československého MMA. Jeho činnost mi přijde úplně debilní a asi to vychází z toho, že pan Müller je debil,“ uváděl Kareš, jenž nechápal, odkud se vůči němu ta nenávist ze strany pana Müllera bere. „To musí říct sám, proč je tak zaujatý mou osobou.“

Petr Kareš závěrem nezapomněl připomenout, že je ze všeho nejdůležitější nyní čas, s nímž přijde nový odliv a ten odplaví veškerou tu špínu, jež byla na jeho jméno hozena. Prozatím se chce držet vlastní cesty, během níž se nenechá ovlivňovat druhými stranami.

„XFN bude jednoho dne evropská organizace a potom to vše dostane smysl,“ zakončil svůj proslov na kanále RP Records promotér XFN.

Mohlo by vás zajímat:

Ztráta Piráta je pro nás částečná prohra, přiznává Novotný

Gábor Boráros se rozhodl, jakým směrem se budou ubírat jeho další kroky

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue