karlos vemola zraneni konec

Ztratíš kamarády a budeš doma koukat do zdi, varuje Jukebox Vémolu

Karlos Vémola nezažívá v poslední době úplně snadné období. Na vinně je infekce, konkrétně zlatý stafylokok, který se Terminátorovi usídlil v operované paži.

To, co zdálo jako obvyklá výměna součástek, jak o svých operacích Karlos s oblibou hovoří, vyústilo ve velký zdravotní problém. Dokonce tak velký, že je ve hře i ukončení kariéry zdánlivě nezničitelného šampiona!

V poslední době máme hned několik případů, kdy tato zákeřná infekce napadla tělo špičkových sportovců. Olympijský vítěz ve střelbě David Kostelecký si zdravotní lapálie vybral po mistrovství Evropy v roce 2019. I ve svých čtyřiačtyřiceti letech ale vše překonal a na letošní Olympiádě v Tokiu získal stříbrnou medaili v trapu.

Že se zlatý stafylokok dá porazit, to dokázal i bývalý šampion XFN Jaroslav Pokorný. Ten si však „užíval“ komplikace spojené s infekcí mnohem déle a v jeho návrat do klece věřil snad jenom on sám.

„Po operaci pravé nohy jsem do toho chytil stejný zánět jako Karlos Vémola, tedy zlatého stafylokoka. V koleni mi sežral plastiku, kterou tam doktoři udělali, plus mi vyžral chrupavku, takže jsem musel dlouho čekat. Byla velká pravděpodobnost, že se zánět znova objeví. Čekal jsem vlastně rok, než mi udělali znovu přední zkřížený vaz.“

Drsné časy, které Jukebox zažil, čekají podle něj i Karlose, jak prozradil v rozhovoru pro deník Sport.

„Řekl bych, že to pro něj bude nejhorší období, které zažil, a ať se na to připraví. Pro bojovníka, který nemůže zápasit, jsou to vždy těžké chvíle. Ať se připraví na to, že ztratí spoustu kamarádů, kteří ho plácali po ramenou. Ať se připraví na to, že bude koukat do zdi a nebude vědět, co se svým tělem. Ale vše se dá překonat, má skvělou rodinu a ta ho podrží. Ať si odpočine v hlavě a nic zbytečně nehrotí.“

Pokorný se na OKTAGONu Prime 4 dokázal po téměř třech letech vrátit do klece, a i když prohrál pákou na nohu, dokázal, že je v něm stále oheň a chuť dělat krásné zápasy.

„V oktagonu jsou takové emoce, adrenalin, že to žádným jiným sportem nelze nahradit. Jsem rád, že jsem to zase zažil a určitě budu chtít další zápas,“ dodal pro deník Sport.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin