Sleduj nás

Hvězda Oktagonu vyzývá ke kontrole dopingu! Je to drahé a nemá to cenu, kontruje spolumajitel organizace

Hvězda Oktagonu vyzývá ke kontrole dopingu! Je to drahé a nemá to cenu, kontruje spolumajitel organizaceFoto: OKTAGON MMA

Zdá se, že na tomhle zamrzlém rybníčku se ledy jen tak nepohnou. I přes sílící tlak bojovníků, kteří se cítí znevýhodněni, nechce vedení Oktagonu o dopingových zkouškách ani slyšet. Důvody jsou přinejmenším zvláštní.

Žlutočerná MMA liga se podle slov svého šéfa brzy posune na druhé místo ve světovém žebříčku hned za UFC. I přes snahu být celosvětově uznávanou organizací se však Oktagon brání i té nejzákladnější antidopingové politice. Bojovníci tak mohou sypat, co se do nich vejde. Dalším problémem je absence i toho nejzákladnějšího testování na drogy. Do klece tak může každý nastoupit pod vlivem amfetaminu nebo jiného stimulantu.

„Chtěl bych, aby Oktagon zavedl aspoň papírky na drogy. Bojovníci by do klece nechodili nafetovaní a neničili by si zdraví. Když jdete do boje pod vlivem drog, tak vás soupeř nedokáže vypnout, ale mozek trpí velkými otřesy. Papírky na drogy nejsou drahé, používá je i policie. Snad je Oktagon časem zavede,“ prosí Rony Paradeiser v rozhovoru, který poskytl serveru iSport.


Kromě bojovníků na fetu jsou samozřejmě problematičtí i ti, co zneužívají steroidy a pumpují do sebe testosteron ve velkém. Bijci, kteří mají ambice prorazit v některé ze světových organizací, se samozřejmě musí držet zkrátka. Ve chvíli, kdy přijde laso z UFC nebo ONE FC, jsou totiž okamžitě pod drobnohledem antidopingových komisařů. Své o tom může vyprávět Joilton Lutterbach, který si v RFA dopřával chemických dobrot, ale poté trapně odpískal premiéru v UFC.

„Ve smlouvě s Oktagonem je jasně napsané, že doping je zakázaný. Organizace ale není v pozici, kdy by dokázala testovat,“ postěžoval si Rony Paradeiser, který se samozřejmě musí cítit znevýhodněn. Jak se zdá, v blízké době se nic nezmění, protože se vedení organizace obává z útěku nasypaných zápasníků ke konkurenci.


„V této chvíli neplánujeme dopingové kontroly, protože je to drahé. V Čechách jeden turnaj vychází na půl milionu a v cizině je to ještě víc. Stejně, když někoho chytíme a dáme mu stopku, tak okamžitě podepíše s naší konkurencí. Ztratíme tak bojovníka, kterého jsme roky budovali. Je to teď nevymáhatelné,“ vysvětlil své důvody Pavol Neruda v rozhovoru, který poskytl serveru sport.cz.


Další články