Karlos Vémola - životopis, mma zápasy, statistiky, instagram, děti, dům, zvířata, auto, manželka a zoo

Karel Vémola (narozen 1. července 1985, věk: 37) je český bojovník smíšených bojových umění (MMA), bývalý kulturista, zápasník a člen Sokolu. Stal se prvním rozeným Čechem v UFC. 

Je držitelem několika titulů ve střední a v polotěžké váze, a to jak v anglických, tak českých organizacích. Přezdívá se mu Terminátor a momentálně působí v organizaci Oktagon MMA. Jeho manželka je Lela Ceterová. Přinášíme informace, zápasy, statistiky, životopis a vše o tom, jak dnes žije.

Karlos Vémola - MMA kariéra, práce, kulturistika

Karlos Vémola bydlel dlouhou dobu v Anglii, než odešel do zahraničí, žil v Liticích nad Orlicí. Jako první se začal věnovat kulturistice v Žamberku, proto dnes disponuje obrovskou silou.

Už v šesti letech začal se zápasem, přesněji dělal řeckořímský zápas. Kvůli kulturistice odešel do Anglie, kde měl lepší podmínky než v Česku. Přál si být profesionální kulturista a brzy poznal, že cvičení v Anglii je na úplně jiné úrovni.

Netrvalo dlouho a Vémola se registroval ve Velké Británii do soutěže. Jeho příprava trvala měsíce, ale kvůli pozdě podané přihlášce ho nezaregistrovali do kategorie 21 let. Musel přejít rovnou do mužů, kde celou soutěž vyhrál a právě to nastartovalo jeho kariéru. Následně ho už pořadatelé nikdy nechtěli registrovat do juniorů, tak s kulturistikou skončil.

 

karlos vemola kulturista anglie

Karlos Vémola - práce vyhazovače v Anglii

V posilovně si dokázal vytvořit různé známosti a začal pracovat jako vyhazovač na dveřích. Tenkrát ještě vážil 115 kilogramů. Dělal v klubu, kde byly každou noc problémy, jelikož ho navštěvovaly i zápasníci MMA.

Při řešení jednoho konfliktu dokázal vyhodit několik chlapů a následně dostal nabídku, aby si přišel vyzkoušet MMA. Život Karlose se tedy skládal z posilovny, MMA a práce vyhazovače. Peníze tenkrát stačily sotva na uživení. Další problémy přišly, když musel na půl roku do vězení kvůli daním.

Karlos Vémola - mma zápasy, statistiky, bilance

Svůj profesionální debut v MMA zaznamenal v roce 2008. Rychle nabyl neporažený rekord 7-0, kdy zápasil v anglických organizacích Cage Fighters Championship a Ultimate Challenge MMA.

 • 04.06.2022 Michal Pasternak – Oktagon 33 – V prvním kole (donucení)
 • 27.03.2021 Milan Ďatelinka – Oktagon 22 – V prvním kole (donucení)
 • 30.12.2020 Alex Lohoré – Oktagon 20 – Na body
 • 05.12.2020 Václav Mikulášek – Oktagon 19 – V prvním kole (donucení)
 • 17.10.2020 Thomas Robertsen – Oktagon 17 – Ve třetím kole (donucení)
 • 09.11.2019 Attila Végh – Oktagon 15 – V prvním kole KO
 • 27.07.2019 Henrique da Silva – Oktagon 13 – Na body
 • 06.04.2019 Prince Aounallah – Night of Warriors 15 – Na body
 • 16.03.2019 Paweł Brandys – Oktagon 11 – V prvním kole (donucení)
 • 27.12.2018 Flavio Rodrigo Magon – XFN 15 – V prvím kole TKO
 • 18.11.2018 Moise Rimbon – XFN 14 – Na body
 • 06.10.2018 Mateusz Ostrowski – XFN 12 – V prvním kole TKO
 • 28.06.2018 Patrik Kincl – XFN 11 – Na body
 • 03.03.2018 Jamie Sloane – XFN 8 – V prvním kole (donucení)

Karlos Vémola v UFC

V dubnu 2010 podepsal Vémola smlouvu s Ultimate Fighting Championship. Debutoval na UFC 116 proti Jonu Madsenovi. Tento boj prohrál na body. Po tomto zápase přestoupil o kategorii níže a na UFC 122 porazil Setha Petruzelliho v prvním kole TKO. 14.8.2011 na UFC Live: Hardy vs. Lytle nastoupil proti nováčkovi Ronny Markesovi, se kterým prohrál na body.

Po tomto zápase si zlepšil chuť 5. května 2012 proti Miku Massenziovi na UFC on Fox 3 Diaz vs. Miller. Poté však dvakrát prohrál na submissi proti Francisovi Carmontovi na UFC on Fuel TV 4 Munoz vs. Weidman a proti Caiovi Magalhaesovi na UFC on Fuel TV 10 Nogueira vs. Werdum. Tyto dvě porážky znamenaly Karlosův konec v UFC.

Když Karlos skončil v UFC, začal střídavě zápasit v Česku a v Anglii. Za cíl si dal brzký návrat zpět do této organizace. Následovala vítězná série zápasů, kterou ukončil až Jack Hermansson. V tomto zápase navíc Karlos utrpěl nepříjemné zranění ruky.

 

Vémola: Kariéra po zranění a Oktagon MMA

Po zápase se Švédem Jackem Hermanssonem, ze kterého si odnesl zlomeninu ruky, začal silně přemýšlet nad ukončením kariéry. Lékařské vyšetření však ukázalo, že jeho zranění není natolik vážné, aby mu kariéru ukončilo. Karlos se vrátil zpět do klece už po jednom roce od tohoto zranění a svého soupeře Dritana Barjamaje porazil za necelé dvě minuty.

7. prosince 2017 v O2 areně došlo k zápasu proti Petrovi „Píno“ Ondrušovi, zápasníkovi K-1. Spory mezi těmito aktéry byly velmi diskutované. Vémola porazil Ondruše v prvním kole a po tomto zápase podepsal dlouhodobější kontrakt s organizací XFN.

Jenže organizace XFN zanikla a Petr Kareš nesplnil závazky vůči bojovníkům, proto přešel Vémola pod hlavičku organizace OKTAGON MMA. Tam zvládl už mnoho zápasů, jediný prohrál 9. listopadu 2019 s Attilou Véghem. Od té doby nese pouze výhry. Václava Mikuláška i Milana Ďatelinku zvládl ukončit v prvním kole.

Karlos Vémola život dnes, manželka Lela Ceterová, dům, Vémoland, Zoo Plasy

Společně se svou první ženou má dvě děti. Vémola žije střídavě v Londýně a v Praze. Jeho koníčkem je chov velkého množství druhů vzácných motýlů a ryb, převážně žraloků. Pyšní se i svým psem za čtvrt milionu korun a také krokodýlem, kterého koupil pro svého syna. Aktuálně chová i lva.

Jeho manželka je Lela Ceterová, se kterou se v roce 2020 na chvíli rozešel. Následně se ale dali opět dohromady a podle sociálních sítí to vypadá na klidný život v přepychu. S Lelou má nyní už také dvě děti. 

Společně s ní vydělává pomocí Instagramu, kde je hodně aktivní. Prodává své oblečení, voňavky, alkohol a provozuje domácí ZOO. Vémola se stal nejpopulárnějším bojovníkem československé scény a momentálně se snaží vytáhnout Attilu Végha k odvetě. Tomu se však narodilo dítě a do tvrdší přípravy zatím nenaskočil.

Vstupné do Vémolandu (Zoo Plasy) je prý 10 000,- Kč, trénink u Karlose doma pak vyjde na 5 000,- Kč. V obou případech se jedná o obrovský zážitek.

O2 arena: Karlos Vémola vs. Marpo Petřina

Už téměř tři roky se mluví o bitvě Karlos Vémola vs. Marpo Otakar Petřina a nyní se zdá, že zápas je konečně tady. Pod křídly Oktagon MMA se bitva uskuteční rovnou ve vyprodané O2 areně.

Karlos Vémola chce totiž fanouškům dokázat, že boxovat umí a tak se s Marpem dohodl, že se zaměří na disciplínu box. V postoji má Petřina sice více zkušeností, Vémola však disponuje nekonečným kardiem.

Ondřej Novotný má prostě rád show, a tak v sobotu 21. 5. 2022 uvidíme, zda dokáže zvítězit rapper nad MMA zápasníkem. Vstupenky a PPV přenos můžete zakoupit zde.

UPDATE: Vémola dokázal porazit Marpa ve čtvrtém kole, kdy rozhodčí zápas ukončil. Ohlasy a video naleznete zde.

Karlos Vémola dnes

 • 1️⃣Kdo je Karlos Vémola?

  Karlos Terminátor Vémola se jako první Čech dostal do UFC. Celý život se věnoval kulturistice a následně MMA. Je nejpopulárnějším bojovníkem na československé scéně. Jeho zápasy sledují tisíce diváků.

 • 2️⃣Kde bojuje a kolik vydělává Karlos Vémola?

  Karlos Vémola aktuálně bojuje v tuzemské organizaci OKTAGON MMA. V minulosti okusil i sílu UFC, několik zápasů měl pod hlavičkou XFN. Jeho popularita mu vydělává stovky tisíc korun měsíčně. Za zápas se jeho odměna pohybuje v řádech milionů korun. 

 • 3️⃣Kdy bude mít Karlos Vémola zápas?

  Karlos Vémola porazil na konci roku 2020 Václava Mikuláška, v březnu roku 2021 si poradil s Milanem Ďatelinkou. Oba vyřídil v prvním kole. Následně přišlo zranění. V roce 2022 usiluje o odvetu s Attilou Véghem. Můžeme se těšit i na jeho exhibici proti Marpovi.