Sleduj nás

Když rozhodčí přivřou oči: Fiasko kolem „Tanka“ Davise a reakce Jakea Paula

Když rozhodčí přivřou oči: Fiasko kolem „Tanka“ Davise a reakce Jakea PaulaFoto: DAZN

V Brooklynu zůstává pachuť z kontroverzního ukončení zápasu mezi „Tankem“ Davisem a Lamontem Roachem. A Jake Paul mezitím stihnul přilít olej do ohně, když na sociálních sítích rozhlásil, že by „Tanka“ rád dostal do ringu – přestože je podstatně těžší než on.


Kde zůstal knockdown? Když rozhodčí přivře oči

Tribuny burácí, ring nasvícený jako podium pro nejlepší boxerské umění... Gervonta „Tank“ Davis a Lamont Roach stojí proti sobě v souboji, který měl vrcholit triumfem jednoho z nich. Jenže pak se stalo to, co fanoušci nazývají „typickým boxerským fiaskem“ – Roach totiž nepřiznaným knockdownem ztratil vítězství, když rozhodčí Steve Willis přehlédl Davisovo koleno na zemi.

Tato „drobnost“ znamenala, že místo férového bodového výsledku nastoupila kontroverzní remíza. Někteří diváci se rozčilovali, jiní nechápavě lomili rukama a pár z nich si možná už v tu chvíli říkalo, že takový nešťastný verdikt otevírá dvířka pro další zápas – a třeba i pro bokem se přihlížející hvězdy, které mají zájem vstoupit do hry.

Jake Paul: Hlasitý provokatér, který míří výš a výš

V tuhle chvíli přichází na scénu Jake „The Problem Child“ Paul, který si nemohl odpustit několik komentářů. Na svém X účtu (dříve Twitter) se rozhodl vyjádřit k výkonu obou boxerů. Podle Paula by si Davis i tak měl vítězství zasloužit, byť remíza byla v závislosti na neviděném knockdownu do jisté míry férovým kompromisem. A pak to přišlo…

„Roach ukázal dobrý výkon, ale myslel jsem, že Tank byl přesnější. Kdyby se počítal ten knockdown, mohlo to být jinak. Stejně si ale říkám, že by to pro mě byla snadná práce… Schválně mi zkuste někdo oponovat.“


A rozvířil tím vlnu kritiky. Proč? Protože si tím Paul nepřímo řekl o duel s Tankem Davisem. A navíc není totiž žádným tajemstvím, že Davis boxuje v lehké váze, zatímco Paul se pohybuje v těžší kategorii okolo křížové. Vzpomínka na jeho zápasy s bojovníky, kteří buď byli starší, nebo drobnější, je stále čerstvá.

Váhový propastný rozdíl: Je vůbec „Tank“ reálným cílem?

Někteří komentátoři otevřeně prohlásili, že Jake Paul se pouze chvástá a že tu neexistuje reálná šance, aby se s Gervontou Davisem potkali v ringu. Jiní oponují, že v dnešním boxu se dějí i nemožné věci, pokud je zájem fanoušků a motivace sponzorů dost silná. Pak je možné naprosto vše.

Jake navíc nedávno přišel o miliardovou výplatu s Canelem Alvarezem, jenž utekl pod křídla saúdskoarabských šejků, a tak si chce tuto ztrátu vynahradit… Vyslyší jej však někdo?


Zdroj: Jake Paul Twitter


Další články

Paul by chtěl Bispinga do ringu, ale UFC legenda má pro něj jen posměch

Michael Bisping si rozhodně nebere servítky. Když dojde řeč na Jakea Paula, bývalý šampion střední váhy UFC se jen pousměje a bez servítků ho pošle k zemi – alespoň slovně. Podle něj si Paul vybírá soupeře jako cukrovinky v obchodě, a pokud se chce nazývat bojovníkem, měl by se postavit někomu, kdo ho opravdu může porazit.

Paul by chtěl Bispinga do ringu, ale UFC legenda má pro něj jen posměch

Francis Ngannou chce válku! Na mušce má legendu Klitschka

Francis Ngannou odmítá být jen boxerským otloukánkem. Po porážkách od Furyho a Joshuy hledá novou cestu zpět na vrchol. A teď si ukázal na skutečnou legendu—Dr. Steelhammera Wladimira Klitschka. Vrátí se bývalý král těžké váhy mezi provazy, aby čelil kamerunskému predátorovi?

Francis Ngannou chce válku! Na mušce má legendu Klitschka