top fight logo export web
roberto_soldic

Jdu si pro tebe! Vzkázal Robocop Soldič čerstvému šampionovi

Loni v létě si chorvatský střelec Roberto Soldič připsal proti Patriku Kinclovi další úspěšnou obhajobu veltrového titulu organizace KSW. Ihned poté ukázal prstem na největší legendu celé organizace Mameda Khalidova a týden před Vánoci přišel střet dominantních šampionů.

Robocop sestřelil svého soupeře ve druhém kole takovým způsobem, že Khalidov vypadal jako po autonehodě a jeho léčba probíhá ještě teď. Momentálně dvojnásobný šampion vyčistil veltrovou i střední váhu nebývalým způsobem a zcela pochopitelně hledá další výzvy.

Z tohoto důvodu se již po výhře nad Khalidovem začalo mluvit o jeho bitvě s nejdéle vládnoucím šampionem Tomaszem Narkunem. Dvaatřicetiletý Polák kraloval polotíze od roku 2015, ale přidat titul v těžké váze se mu nepovedlo.

Na proběhnuvším KSW 66 jej navíc čekal nepříjemný vyzyvatel Ibragim Chuzhigaev. Polské obavy z bývalého šampiona ACA se vyplnily a Ibragim si odnesl těsnou bodovou výhru a titul šampiona. V pozápasovém rozhovoru poté všechny překvapil, když si sám o chorvatského Robocopa řekl. Ten reagoval na svém Instagramu následovně. „Jdu si pro tebe, Ibragime!“

Chuzhigaev v úvodních kolech Narkuna totálně přejížděl a pokud dokáže zopakovat stejný výkon se Soldičem, čeká nás vyrovnaná bitva. Oba borci mají skvělý pohyb a velmi tvrdé údery, takže knockout bude ve vzduchu od prvních vteřin. Navíc se dá předpokládat, že se boj odehraje v divizi do třiadevadesáti kilogramů a Soldič tak může vstoupit do dějin jako první trojnásobný šampion jedné z velkých organizací.