top fight logo export web
miroslav broz ksw 65

KSW 65 nabídne nejlepší kartu roku, na které nechybí dva čeští zástupci

V sobotu večer vypukne od 19:00 hodin fantasticky obsazený turnaj KSW 65, který vyšperkuje bitva o titul střední váhy. Současný šampion a největší legenda polské organizace Mamed Khalidov v něm bude bránit svůj pás proti chorvatské mašině na knockouty Roberto Soldičovi.

Soldič letos v září porazil ve třetím kole Patrika Kincla a obhájil tak svou pozici šampiona veltrové váhy. Jednačtyřicetiletý Khalidov se v KSW pohybuje již od roku 2007 a dokázal zde získat titul v polotěžké i střední váze.

V době své největší slávy nepoznal porážku dlouhých sedm let! V akci jsme jej naposledy viděli loni v říjnu, kdy úžasným naskočeným kung-fu kopem vyřídil Scotta Askhama. I když je Khalidov jasným kurzovým outsiderem, rozhodně se jej nevyplatí podceňovat a Soldiče čeká rozhodně nejtěžší zápas v jeho kariéře.

Dalším velkým tahákem je odveta momentálně dvou nejlepších borců v pérové váze Parnasse a Torrese. Salahdine si dlouho jel na vlně úspěchů, při které zničil například Ivana Buchingera. O neporazitelnost i šampionský titul jej však připravil Rakušan Daniel Torres a to knockoutem již v prvním kole. Vše rozhodl nenápadný úder při, kterém se Torres trefil spíše předloktím než rukavicí a překvapení dokonal rozhodčí rychlým ukončením. Nyní přišel čas odvety, při které musí Daniel ukázat, že první výhra nebyla dílem náhody a šťastného úderu.

Z pohledu českého diváka bude zajímavý i souboj mezi Legierskim a Szymaňskim. Mateusz dokázal získat titul OKTAGONu a jeho soupeř zase vládl organizaci FEN. Oba se nyní snaží prosadit v KSW a následující zápas je pro ně velmi důležitý.

Miroslav Brož na turnaji KSW 65

Největší pozornost fanoušků bude rozhodně směřovat k zápasům Magdy Šormové a Míry Brože. Inkvizitor se rozloučil s OKTAGONem a kývl na zápas ve své vysněné KSW. Na přípravu neměl příliš mnoho času, ale rozhodně není proti Adamu Niedziwedzskému bez šance.

Sedmadvacetiletý Polák je nebezpečný hlavně na zemi, takže pokud udělá Míra ze zápasu pořádnou rvačku, bude mít určitě navrch. Svěřenkyně Andrého Reinderse je proti Anitě Bekus jednou z největších favoritek celého turnaje. Polka má za sebou pouze šest zápasů, ve kterých si připsala již dvě porážky. Bývalá šampionka WWFC je zkušenostmi a komplexností na úplně jiném levelu a výhra by jí měla otevřít dveře k dalším zajímavým zápasům v KSW.