top fight logo export web
soldic kincl

KSW 63: Patrik Kincl vs. Roberto Soldič

Dlouhodobě nejlepší český veltr Patrik Kincl dostane začátkem září možnost zapsat se zlatým písmem do historie tuzemského MMA.

Na turnaji KSW 63 nastoupí k titulovému zápasu s chorvatským borcem Roberto Soldičem. Místo konání celé akce se několikrát změnilo a jako poslední varianta zatím zůstala domácí hala KSW ve Varšavě. Covidová opatření ale neumožní plnou kapacitu, ale i tak je jisté, že oba bojovníky podpoří pořádný kotel fanoušků.

Trochu větší podpory se možná dostane úřadujícímu šampionovi, kterého polská MMA obec vzala již za svého. O Soldičovi se poprvé začalo mluvit v roce 2017, kde na turnaji Cage Warriors 87 vyřídil parádním highkickem Lewise Longa. Na vedení KSW zanechal tento triumf takový dojem, že Roberto nastoupil při své premiéře ihned do boje o pás.

V cestě mu stál v té době velmi dominantní Borys Mankowski. Robocop dostál své přezdívce a díky neuvěřitelné tvrdosti donutil Mankowskiho roh hodit po třetím kole do klece ručník. Soldič se tak v pouhých dvaadvaceti letech stal šampionem KSW!

Poslední roky již nenacházel ve veltrové divizi ucházející konkurenci a tak začal úřadovat i ve střední váze, kde si vyšlápl na polskou legendu Michala Materlu. Do další obhajoby tak půjde Roberto s bilancí osmnáct výher a tři porážky, kdy 83 % vítězství získal knockoutem.

Hvězda All Sports Academy si v posledních letech prošla těžkým obdobím, ale nyní se zdá, že si Patrik za svou houževnatost a disciplínu vybírá sladkou odměnu. Dvaatřicetiletý borec dokázal překonat nepříjemné zranění ruky, které odložilo jeho premiéru v KSW a vrátil se po úrazu jako lepší a komplexnější bojovník.

V prosinci loňského roku to naplno pocítil zkušený Tomasz Drwal, který nedostal čuchnout a na konci prvního kola jej od dalšího bití zachránil rozhodčí. Rozhodující test před titulovou šancí přišel pro Kincla na KSW 61, kde musel čelit agresivnímu Tomaszovi Romanowskimu.

Patrik se nenechal rozhodit nesportovním chováním soupeře a i přes nepřesvědčivý výkon v prvním kole dokráčel k další výhře před limitem. Momentálně tak disponuje působivým rekordem čtyřiadvacet výher a devět porážek, kdy polovinu vítězství získal knockoutem.

KSW 63: Patrik Kincl vs. Roberto Soldič

Oba bojovníci patří dlouhodobě k nejlepším veltrům na starém kontinentu a není tedy divu, že okolo nich krouží laso z UFC. Vítěz tohoto zápasu se tak dost možná představí v KSW naposledy. Další společnou věcí je neustálá snaha o ukončení zápasu před limitem. Soldič bude opět spoléhat na svoji tvrdost a sílu.

Patrik je techničtějším borcem a dokáže se fantasticky přizpůsobovat vývoji zápasu. Stejně jako Romanowski je Soldič levák a tak Kincl plynule pokračoval v přípravě na soupeře s otočeným guardem.

Robocop navíc v poledních zápasech nehubl do veltrové váhy a bude zajímavé sledovat, jak mu to s jeho muskulaturou půjde. I když Patrik nebude nastupovat jako favorit, věříme, že dokáže se svým týmem najít slabiny v Soldičově hře a vybojuje nejcennější evropský titul pro české MMA.