Sleduj nás

Rozhodčí, co hodnotili Martínkův zápas, v KSW skončili. I tak jsme ale naštvaní, hovoří Reinders

Rozhodčí, co hodnotili Martínkův zápas, v KSW skončili. I tak jsme ale naštvaní, hovoří Reinders
Trenér slavného českého těžkotonážníka André Reinders uvedl, co se změnilo po poslední prohře jeho svěřence. Jsou tu jisté klady, ale pořád převyšují zápory.

Michal Martínek zažil něco, čemu by se rád vyhnul každý profesionální sportovec, nejen MMA fighter. Ačkoliv mu drtivá většina lidí dala za pravdu, že zápas s polským veteránem Danielem Omielanczukem na turnaji KSW 75 vyhrál, bodoví sudí to viděli opačně. Českého reprezentanta tak připravili o výhru, srazili ho ve světovém žebříčku a pokazili mu skóre.

Dlouho se to řešilo, dokonce se kvůli tomu sešla i komise rozhodčích, která však rozhodla, že se Michalovi žádná prohra mazat nebude. To z toho důvodu, že z toho verdiktu necítí tak „vážné pochybení“.


Michal Martinek v KSW prohral Michal Martínek v KSW

Drobnou útěchu Martínkův tým našel aspoň v reakci organizace KSW, která chybující sudí propustila ze svých služeb. A aby českému bijci zajistila nějaké odškodnění, zařídila mu následující výhody:

  • Martínek obdržel bonus jako v případě vyhraného zápasu.

  • Martínkovi se v příštím zápase dle smlouvy zvýší výplata, jako by poslední zápas vyhrál.

  • Martínek neklesne v žebříčku těžké váhy v KSW a zůstane před Danielem Omielanczukem.

  • Martínek bude mít v příštím zápase lepší pozici při jednání o soupeři.


Stručné zhodnocení trenéra Andrého Reinderse


„Z pohledu KSW asi máme dobrou pozici, ale co Michala a mě mrzí, je, že v rekordu má pořád prohraný zápas. Běžný divák to možná nepochopí, ale oficiální statistiky jsou pro měření kvalit bojovníka dost důležité. Prohra ho odsune v celosvětovém žebříčku a zhorší se mu pozice pro případná vyjednávání se světovými organizacemi.


Ta prohra tam bude a my ji už nesmažeme. Z kariérního pohledu je to pro Michala mínus. Jedna věc jsou peníze, ale z pohledu bojovníků to není to hlavní. Ano, bojují za peníze, ale budování rekordů a kariéry je prostě víc. Taková křivda nás prostě bolí," sdělil Reinders pro TV Nova.

Ber 600 spinů úplně zdarma - Registrace zde


Další články

Nenávist, která nezná hranic. Le Sy chce povolit i kopy do genitálií

Zapomeňte na fair play a sportovní gesta, protože to, co se chystá, bude mít blíže k pouliční rvačce než k organizovanému zápasu. Vedení kontroverzní organizace Clash MMA hodlá využít vroucí nenávist mezi dvěma kohouty a servírovat divákům podívanou, kde budou povoleny i ty nejzákeřnější techniky, nad kterými zůstává rozum stát.

Nenávist, která nezná hranic. Le Sy chce povolit i kopy do genitálií

Jakub Jíra oznámil zápas! Le Sy ho okamžitě vyhlásil

Bývalý moderátor Clash MMA Jakub Jíra oznámil, že chce do zápasu s Alešem Bejrem. Promotér Tomáš Le Sy se mu vysmál a tvrdě zpochybnil, že by Jíra vůbec dokázal nastoupit. Bejr mezitím stále odmítá jejich společný duel.

Jakub Jíra oznámil zápas! Le Sy ho okamžitě vyhlásil

Novotný: Lidi se těch hovadin už nasytili

Ondřej Novotný hodnotí aktuální formu Clash MMA a mluví o sestupné tendenci organizace. Fanoušci jsou unavení z “bizáru” a kritizují výkony typu Kotlár. Přesto Clash hlásí návrat do Brna a chystá valentýnskou show.

Novotný: Lidi se těch hovadin už nasytili

Nefňukej a makej. Raška školí plačícího Tótha před bitvou v O2 areně

Projekt Oktagonu Celebrity Series dostal trhlinu, když se Pavel „Prime“ Tóth zranil při tréninku. Poraněný vaz v kotníku vyvolal u začínajícího bojovníka záplavu emocí a slz, které sdílel s fanoušky. Jeho soupeř Ondřej Raška pro to však neměl příliš pochopení. Místo slov útěchy mu naservíroval tvrdou pravdu o tom, co to znamená být bojovníkem.

Nefňukej a makej. Raška školí plačícího Tótha před bitvou v O2 areně