top fight logo export web
Michal Martinek bojuje v KSW s problemy

Rozhodčí, co hodnotili Martínkův zápas, v KSW skončili. I tak jsme ale naštvaní, hovoří Reinders

Trenér slavného českého těžkotonážníka André Reinders uvedl, co se změnilo po poslední prohře jeho svěřence. Jsou tu jisté klady, ale pořád převyšují zápory.

Michal Martínek zažil něco, čemu by se rád vyhnul každý profesionální sportovec, nejen MMA fighter. Ačkoliv mu drtivá většina lidí dala za pravdu, že zápas s polským veteránem Danielem Omielanczukem na turnaji KSW 75 vyhrál, bodoví sudí to viděli opačně. Českého reprezentanta tak připravili o výhru, srazili ho ve světovém žebříčku a pokazili mu skóre.

Dlouho se to řešilo, dokonce se kvůli tomu sešla i komise rozhodčích, která však rozhodla, že se Michalovi žádná prohra mazat nebude. To z toho důvodu, že z toho verdiktu necítí tak „vážné pochybení“.

Michal Martinek v KSW prohral
Michal Martínek v KSW

Drobnou útěchu Martínkův tým našel aspoň v reakci organizace KSW, která chybující sudí propustila ze svých služeb. A aby českému bijci zajistila nějaké odškodnění, zařídila mu následující výhody:

  • Martínek obdržel bonus jako v případě vyhraného zápasu.
  • Martínkovi se v příštím zápase dle smlouvy zvýší výplata, jako by poslední zápas vyhrál.
  • Martínek neklesne v žebříčku těžké váhy v KSW a zůstane před Danielem Omielanczukem.
  • Martínek bude mít v příštím zápase lepší pozici při jednání o soupeři.

Stručné zhodnocení trenéra Andrého Reinderse

„Z pohledu KSW asi máme dobrou pozici, ale co Michala a mě mrzí, je, že v rekordu má pořád prohraný zápas. Běžný divák to možná nepochopí, ale oficiální statistiky jsou pro měření kvalit bojovníka dost důležité. Prohra ho odsune v celosvětovém žebříčku a zhorší se mu pozice pro případná vyjednávání se světovými organizacemi.

Ta prohra tam bude a my ji už nesmažeme. Z kariérního pohledu je to pro Michala mínus. Jedna věc jsou peníze, ale z pohledu bojovníků to není to hlavní. Ano, bojují za peníze, ale budování rekordů a kariéry je prostě víc. Taková křivda nás prostě bolí,“ sdělil Reinders pro TV Nova.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!