top fight logo export web
david zavoda i am fighter

I AM FIGHTER 4: David Závoda kvůli K.O. z MS proti Orlovovi nenastoupí

Jen pár dní před sobotním galavečerem I AM FIGHTER 4 v Kongresovém centru muselo dojít ke změně jednoho z protagonistů hlavního předzápasu. David Závoda, pro kterého mělo jít o první krok vstříc titulu v těžké váze organizace, do turnaje nezasáhne.

Je to zhruba dva měsíce, co poděbradský „Krakonoš“ podepsal s IAF profesionální kontrakt, který mu zajišťoval čtyři duely a v případě vítězství měl ten poslední být titulový. Prvním krokem k pásu IAF měl být duel s ukrajinským obrem Jevgenijem Orlovem na IAF 4.

„Jsem nadšený, opravdu. Před dvěma lety jsem měl povídání na jedné námi pořádané akci pro děti a Kapku naděje, kde se mě reportér zeptal, co bych opravdu chtěl. A já na to odpověděl, že titul šampiona v těžké váze jakékoliv organizace. Jdu si pro něj,“ usmíval se v rozhovoru pro náš web po podpisu smlouvy.

V rámci přípravy na galavečer v Kongresovém centru, který můžete sledovat na O2 TV Sport, vyrazil s reprezentací na konci března na světový šampionát v amatérském MMA pod hlavičkou organizace GAMMA. A tam bohužel tvrdě narazil. Tak tvrdě, že v prvním duelu dostal K.O. ve druhém kole souboje s Portugalcem Iurim Fernandesem.

IAF4 Gasiev Orlov

David Závoda dokázal několikrát překvapit

„Mrzí a štve mě to zároveň. Měl jsem na MS hratelného soupeře, hodinku před zápasem jsem se cítil skvěle, ale pak to šlo dolů a nemohl jsem se do zápasu vůbec dostat. Přesto jsem pořád věřil, že ho porazím. Pár vteřin před koncem kola ale trefil highkick, který jsem neviděl a bylo vymalováno,“ popsal Závoda pro IAF konec duelu ze 26. března.

Obecné pravidlo všech registrovaných bojových sportů pak říká, že minimální stopka po ukončení před limitem je pro bojovníka 30 dní. GAMMA nevyjímaje. „Také nás to mrzí, ale zdraví závodníka je vždy na prvním místě. Pro nás všechny. Není co řešit, přestože v Nizozemí šlo o amatérský zápas a u nás o profesionální,“ přidal promotér IAF Petr Ondruš, který byl na mistrovství světa osobně.

A moc dobře věděl, že bude muset hledat náhradu. Což se povedlo. Třiatřicetiletému Orlovovi (3-1) se v Kongresovém centru postaví o osm let mladší Gruzínec Soslan Gasijev. „Vzal to na poslední chvíli, za což mu patří velký respekt, určité zkušenosti má, nebude to pro Orlovova snadná práce,“ okomentoval Ondruš náhradníka s bilancí 6 výher a 5 porážek dle webu Tapology.

„Já jsem ten zápas chtěl za každou cenu, ale bohužel, znám pravidla. Je to tak, jak to má být. Moc se omlouvám IAF, Petrovi (Ondrušovi), soupeři i všem lidem, kteří měli kolem našeho souboje práci. A také samozřejmě fanouškům, kteří mi psali, přejí mi. Jsem rád, že se klukům povedlo najít skvělou náhradu. A věřím, že Soslan vyhraje,“ dodal ještě Závoda, který už v Amsterdamu moc dobře věděl, že o zápas na IAF 4 přišel.

To ale neznamená, že jej v kleci na IAF už neuvidíme. Vždyť galavečer IAF 5 tu bude cobydup. Kdy? To se dozvíte už v sobotu v Kongresovém centru…

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!