top fight logo export web
knize brito

Oktagon 28: Petr Kníže vs. Kaik Brito, analýza

Turnaj OKTAGON 28 nám přinese nového šampiona bantamové váhy, ale pro většinu fanoušků je největším lákadlem bitva o post vyzyvatele ve veltru.

Legenda českého MMA Petr Kníže se pokusí přiblížit vysněnému titulu. V cestě mu ale bude stát velmi nepříjemný soupeř Kaik Brito. Čtyřiadvacetiletý Brazilec se v OKTAGONu představil ve dvou zápasech. Nejprve bleskově vyřídil Gábora Borároše. Kolenem mu otevřel na čele obrovský cut a lékař musel zápas okamžitě ukončit.

V dalším zápase narazil Kaik na nebezpečného Poláka Roberta Briczeka, který na vážení vypadal jako o dvě kategorie těžší bojovník. Brito si ale fantastickým pohybem udělal z Roberta dobrý den a po sérii bleskových úderů jej poslal již v prvním kole definitivně k zemi. Upravil tak svůj rekord na čtrnáct výher a tři porážky, kdy 79 % vítězství získal knockoutem.

Petr Kníže na turnaji Oktagon 28!

Monster našel zatím pouze jediného přemožitele a tím byl v roce 2013 Karlos Vémola. Petr jinak zvítězil ve dvanácti zápasech, kdy 33 % vítězství získal submisí. V OKTAGONu má Kníže zatím na kontě jeden úspěšný zářez. Na turnaji OKTAGON 23 vyřídil Itala Andreu Fusiho v první pětiminutovce precizním Arm-Trianglem.

Oktagon 28: Petr Kníže vs. Kaik Brito

Velká otázka tohoto zápasu je, jak zvládne Monster premiérové shazování do veltrové váhy. Brito je v této kategorii mnohem zabydlenější a je jasné, že bude těžit z obrovské výhody v pohybu i rychlosti. Kníže je zase silnějším borcem na pletivu, ale tam bude muset nejprve pohyblivého soupeře dostat a následně svázat.

I když se náročný úkol podaří, není vůbec jasné, jestli dokáže držitele černého pásu v BJJ Kníže na zemi kontrolovat. Brazilský mladík je podle nás pro Monstra špatně zvolený matchup a naplno odkryje slabiny jedné z ikon domácí scény. Kaik je ohodnocený kurzem přesahujícím dvě celé a to je podle nás šance na velmi zajímavý výdělek.

V Česku působí nová sázková kancelář, která dokázala získat licenci. Patří mezi top na světě a nyní jako noví rozdávají super bonusy i peníze zdarma. Vyberte 3 000,- Kč zdarma zde, volné otočky a také sázenku 500,- Kč na UFC nebo Oktagon MMA. Nezapomeňte ověřit účet. Příjemnou zábavu.