top fight logo export web
filip macek oktagon prime 4

OKTAGON Prime 4: Filip Macek vs. Jonas Magard, analýza

OKTAGON se po více než měsíční pauze vrací s turnajem Prime 4, jehož hlavní zápas rozhodne o novém šampionovi bantamové váhy. Akci budou premiérově hostit Pardubice, a vzhledem k číslům z předprodeje bude možné zakoupit si lístek i těsně před začátkem turnaje.

OKTAGON měl obsazení titulového boje vyřešeno zajímavou pyramidou, ale vzhledem k okolnostem muselo přijít náhradní řešení, kterým je dánský Žralok Jonas Magard.

Ten se představil na turnaji OKTAGON 27 a svoji pozici titulového vyzyvatele potvrdil jasným vítězstvím nad Ukrajincem Velievem. Devětadvacetiletý borec je bývalým šampionem polské organizace FEN a disponuje bilancí dvanáct výher a pět porážek, kdy 58 % vítězství získal submisí.

Dlouholetá česká bantamová jednička Filip Macek se pokusí získat pás šampiona OKTAGONu již podruhé. Před první misí si půjčil 300 000 Kč na přípravu, ale Tomáš Deák jeho investici poslal do kolonky ztrát a Mácu jasně předčil na body.

Třicetiletý svěřenec Andrého Reinderse si od té doby připsal čtyři vítězství v řadě a tak o jeho nominaci nemohl být žádný pochyb. V posledním zápase navíc prokázal svoji nezdolnost, když prohraný souboj s Italem Lucou Iovinem otočil pákou na ruku dvě minuty před koncem zápasu! Celkový rekord zkušeného harcovníka je pětadvacet výher a patnáct porážek, kdy 72 % vítězství získal submisí.

Filip Macek vs. Jonas Magard

Na tuzemské scéně najdeme málo podobně nedoceněných borců jakým je Macek. V ruské organizaci ACB našim borcům cestu rozhodně neumetali a vydržet zde sedm zápasů je heroický výkon. Filip navíc v té době vykonával i civilní zaměstnání a o podmínkách, jaké mají dnes i řadový bojovníci OKTAGONu, mohl jen snít.

Právě titul domácí jedničky je pro něj i po tolika letech jasnou motivací. Jonas Magard je dobrý protivník, ale v ničem oproti Mácovi příliš nevyniká a navíc má většinu proher po hloupých chybách na zemi.

Filip zápas určitě na zem dostane a potom se projeví jeho obrovské zkušenosti. Díky jeho kreativitě a repertoáru technik je navíc pro soupeře prakticky nemožné připravit se na nějakou konkrétní hrozbu. Macek si podle nás připíše výhru před limitem a odejde jako nový šampion.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.