Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
santos walker ufc

Thiago Santos vs. Johnny Walker, analýza

Organizace UFC nám hned týden po fantastickém turnaji UFC 266 nabídne další dávku zajímavých zápasů.

Akci UFC Fight Night 193 bude tentokrát hostit domovské APEX Centrum a nás tak čekají boje v rozměrově znatelně menší kleci. Hlavní událost si vezmou dva elitní Brazilci z polotěžké váhy.

Bývalý titulový uchazeč Thiago Santos neprožívá sportovně šťastné období. Prohrál tři zápasy v řadě a do toho musel absolvovat dvě operace kolene. První porážka s Jonem Jonsem byla po velice sympatickém výkonu a Marreta dokázal dominantního šampiona trápit plných pět kol.

V zápase s Teixerou prohrál Santos na Rear-Naked-Choke a v posledním vystoupení proti Rakičovi odcházel Thiago poražen na body. Sice dokázal trefit o jedenáct signifikantních úderů víc, tedy jednašedesát, ale Aleksandar jej předčil ve wrestlingu a kontrole.

Marreta půjde i do tohoto zápasu se svým jediným plánem, a to urazit svému soupeři hlavu nebo jej prokopnout tvrdým roundkickem. Na své oponenty vyšle během jedné minuty 4.27 významných úderů s přesností 48 %. V sedmatřiceti letech disponuje bilancí jednadvacet výher a devět porážek, kdy 71 % vítězství získal knockoutem.

Johnny Walker vlétl do UFC jako velká voda a první tři soupeře ukončil spektakulárními knockouty již v prvním kole. Z mistrovských ambicí jej však rychle vyléčil Corey Andreson a následně i Nikita Krylov.

Na vítěznou vlnu se Walker vrátil loni v září, když v bláznivém zápase vypnul Ryana Spanna. Na polotěžkou váhu je Johnny neuvěřitelně atletickým borcem, který navíc volí naprosto nečekaná řešení. Během jedné minuty vyšle 4.41 signifikantních úderů s přesností 72 %. Do tohoto zápasu půjde s rekordem osmnáct výher a pět porážek, kdy 83 % vítězství získal knockoutem.

Thiago Santos vs. Johnny Walker

Marreta je i přes tři prohry v řadě silou, se kterou se prostě musí počítat. Extrémně silný a zkušený bojovník rozhodně nedovolí lehkovážný přístup, který prošel Walkerovi v zápase s Spannem. Johnny bude mít znatelnou výhodu ve výšce i dosahu a bude se vracet po roční pauze, což je nejdelší přestávka v jeho profesionální kariéře.

Uvidíme, jak na tom bude jeho brada, která dostala v posledních zápasech dost zabrat a Walker se i po slabších úderech roztancoval jako žirafí mládě. Pokud hledáte sázku na jistotu, zkuste ukončení boje v prvních deseti minutách. Oba borci jsou zvyklí do zápasu vletět a dá se očekávat, že tvrdá přestřelka v postoji přinese KO pro jednoho z nich. Mírný favorit je Santos, ale Walker za kurz 2.25 není rozhodně špatná volba.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin