Petr Yan Cory Sandhagen ufc 267

UFC 267 živě: Petr Yan vs. Cory Sandhagen, informace

Dlouho očekávaná odveta o titul bantamové váhy je sice kvůli Sterlingovi zrušená, ale dostane se nám zápas o dočasný titul. Obsazení tohoto souboje dává naději na opravdu atraktivní boj, plný tvrdých přestřelek v postoji.

Petr Yan vletěl do UFC ve velkém stylu a připsal si na úvod sedm výher v řadě. Rusovu dominantní show odnesli Rivera, Faber i Aldo. Právě s legendou pérové váhy svedl No Mercy souboj o uvolněný titul. Zkušeného Brazilce v pětikolové bitvě předčil poměrně jasně a devadesát vteřin před koncem zápasu ukončil TKO.

První obhajoba přišla letos v březnu na turnaji UFC 259. Soupeřem mu byl Aljamain Sterling. Funk Master byl od začátku zápasu slabším borcem, ale Yan jej ve čtvrtém kole zachránil ilegálním kolenem na hlavu. Sterling sehrál nepřesvědčivé divadýlko, které mu ale vyneslo pás šampiona.

Na popularitě mu nepřidala ani očividná nechuť nastoupit s Yanem do odvety. Osmadvacetiletý reprezentant Tiger Gymu a také týmu Archangel Michael půjde do tohoto zápasu s bilancí patnáct výher a dvě porážky, kdy 47 % vítězství získal knockoutem.

Cory Sandhagen podlehl v UFC pouze dvěma borcům. Jedním je právě úřadující rádoby šampion a tím druhým usvědčený podvodník T.J. Dillashaw. Tomu Cory podlehl v posledním zápase. Bývalý vládce divize se vracel po dvouleté pauze, kterou mu nařídila USADA za pozitivní test na steroidy.

Sandhagen svedl s T. Jayem vyrovnanou pětikolovou řežbu a o výsledku, který přišel děleným rozhodnutím, by se dalo dlouze spekulovat. I z tohoto důvodu sáhlo vedení UFC právě po Sandmanovi a vyslalo jej do boje o prozatimní titul. Devětadvacetiletý Američan nastoupí k největšímu zápasu kariéry s rekordem čtrnáct výher a tři porážky, kdy 43 % vítězství získal knockoutem.

UFC 267: Petr Yan vs. Cory Sandhagen

Petr Yan je velkým favoritem a jeho schopnost tlačit jej k tomu naplno opravňuje. Oproti Corymu bude mít také výhodu při wrestlingu. Nám se i přes to hodně líbí sázka na výhru Sandmana. Kurz na hranici 2.9 je lákavý a Coryho šance rozhodně nejsou malé.

Sterling proti Yanovi v úvodních kolech ukázal, jak by se dalo na fenomenálního Rusa vyzrát. Sandhagen bude mít slušnou výhodu v dosahu i rychlosti. Rád také útočí na tělo a to by mu proti Yanovi, který se brání poměrně vysokým dvojákem, mohlo vycházet.

Sterling také dokázal trefit dvě naskočená kolena a pouze díky jeho nedůrazu to s Peterem neotřáslo. Co dokáže naskočeným kolenem Sandman, to nám může vyprávět Frankie Edgar.

Poslední důvod, proč zkusit plusovou sázku na Američana, je jeho vysoká frekvence útoků. Na soupeře vyšle během jedné minuty 6.32 významných úderů a je jasné, že v této statistice minimálně v prvních kolech Yana překoná a opticky tak může ovlivnit bodové rozhodčí.

Sázka na outsidera je vždy risk, ale tentokrát se nám zdá, že šance obou bojovníků jsou minimálně vyrovnané, a proto se vyplatí se trochu odvázat.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin