Top-Fight.cz - bojové sporty
Justin Gaethje Michael Chandler ufc 268

UFC 268: Justin Gaethje vs. Michael Chandler, informace + živý přenos

UFC nás nenechá vydechnout a týden po luxusním turnaji UFC 267 nám nabídne další číslovanou akci. UFC 268 přinese souboj dvou elitních borců lehké váhy, ze kterého se dost možná vyprofiluje další titulový uchazeč. Navíc se setkají naprosto ultimátní střelci, kteří disponují vražednou silou a nebojí se jí použít.

Michael Chandler si dlouho užíval svoje prominentní postavení v Bellatoru a až poměrně na stará kolena se rozhodl konfrontovat s absolutní elitou v UFC. V prvním zápase jej čekal tvrdý a o hodně vyšší Dan Hooker, který umí své soupeře dokonale rozebrat.

Iron Mike se ovšem přepnul od úvodních vteřin do loveckého módu a jednatřicetiletého Novozélanďana sestřelil již v polovině prvního kola. Vedení organizace tato výhra stačila na nominaci do boje o uvolněný titul. Bývalý trojnásobný šampion Bellatoru se v něm postavil fenomenálnímu Brazilci Oliveirovi, který se vezl na vlně 8 vítězství.

Michael vlétl do boje absolutně bez respektu a během dominantního prvního kola si připsal jeden knockdown. Do Bronx je ovšem momentálně výkonnostně jinde než zbytek divize a souboj ve druhém kole otočil. Iron Mike padl TKO pár vteřin před koncem kola a upravil tak svůj rekord na dvaadvacet výher a šest porážek, kdy 45 % vítězství získal knockoutem.

Justin Gaethje po roce na UFC 268

Justin Gaethje se vrací do akce po roční pauze, kterou si vybral po porážce od Khabiba Nurmagomedova. Dvaatřicetiletý Američan nastupoval do boje o titul velmi sebevědomě, ale tíha okamžiku jej dostala a Orel z Dagestánu jej v zápase naprosto vynuloval.

I přes tento neúspěch je dvojka divizního žebříčku stále jeden z nejatraktivnějších borců, který jde v každém souboji stále kupředu a soupeři se snaží doslova utrhnout hlavu. I právě neporažený Nurmagomedov uvedl, že jej nikdy a nikdo nezasáhl větším granátem, než se právě trefil Justin. Do tohoto zápasu nastoupí Gaethje s pozoruhodnou bilancí dvaadvacet výher a tři porážky, kdy 86 % vítězství získal knockoutem.

Justin Gaethje vs. Michael Chandler

Oba bojovníci mají silné základy ve wrestlingu a nedá se předpokládat, že by jeden nebo druhý získal velkou výhodu právě v této disciplíně. Mnohem pravděpodobnější scénář je krvavá řežba v postoji, a právě to je důvod, proč je pro nás favoritem The Highlight.

Ten dokáže mnohem lépe kombinovat údery a silné kopy na nohy. Další důvod je Chandlerova brada, která je v podstatně horší kondici než ta Gaethjeho. Zápas, který snad ani nemůže dojít k bodovému rozhodnutí, slibuje krásnou podívanou, ve které dáváme větší šance bývalému dočasnému šampionovi UFC.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email