top fight logo export web
UFC 271 fight card video vysledky

Co přinese UFC 271? Titulovou bitvu Adesanya vs. Whittaker 2!

Další číslovaný turnaj je tu a nás čeká pořádně našlapaná karta, která vyvrcholí soubojem o titul šampiona střední váhy. Momentální král Israel Adesanya vyčistil celou divizi nebývalým způsobem, a tak jej nyní čeká další bojovník, se kterým se již utkal.

Robert Whittaker držel titul v letech 2017 a 2018 a kromě The Last Stylebendera na něj ve váze do čtyřiaosmdesáti kilogramů nikdo nevyzrál. Australský borec má nyní sérii tří výher, a tak se rozhodl, že všem ukáže posun ve svých bojových dovednostech a napraví selhání z prvního vzájemného zápasu.

Druhým největší tahák celé akce obstarají dva knockoutový umělci bavící diváky v těžké váze. Tai Tuivasa se zlepšuje zápas od zápasu a už to dávno není jen rváč spoléhající se na svou tvrdou bradu. Momentálně drží šňůru čtyř výher knockoutem a je to právě díky větší pestrosti jeho projevu, kdy začal výborně využívat lowkicky a vylepšil obranu proti strhům.

Takedownu se ale v souboji Derrickem Lewisem asi příliš bát nemusí. Rekordman v počtu knockoutů v rámci celého UFC spoléhá spíš na svůj strašlivý overhand, který by asi zabil i vola. Černá Bestie je podceňovaný stratég a umí si připravit soupeře tam, kam chce. I když jsou oba zábavné osobnosti, kterým přejeme úspěch, je vysoce pravděpodobné, že si jeden z nich zdřímne ještě před koncem turnaje.

Ve střední váze vládne Israel Adesanya a pokud vyhraje i v sobotu v noci, nejspíš změří síly s vítězem zápasu Jared Cannonier vs. Derek Brunson. Brunson od prohry s Adesanyou v roce 2018 rozjel nevídanou sérii a nyní má pět výher v řadě. Začal se více spoléhat na svůj wrestling a při této šňůře doručil neskutečných devatenáct takedownů!

Jared Cannonier prožil podobnou renesanci po svém přesunu do střední váhy. Původně těžká váha dokázala srazit svoji hmotnost o skoro čtyřicet kilogramů, ale síla Vraždící Gorile zůstala drtivá. V tomto zápase tak rozhodne, zda dokáže Cannonier bránit pokusy o strhy. Pokud se mu to podaří, je vysoce pravděpodobné, že v postoji dokáže Dereka rozstřílet na kusy.

Zde se můžete podívat na video z vážení, kde všichni borci ukázali svou formu.

Na hlavní kartu se také dostane zajímavý souboj v lehké váze mezi Bobby Greenem a Nasratem Haqparastem. Šestadvacetiletý Němec s Afgánskými kořeny zatím zůstává v UFC trochu za očekáváním. V postoji se sice dokáže prosadit ostrým boxem z otočeného guardu, ale stále mu chybí komplexnost a toho dokáží zkušení soupeři využívat.

To by mohlo dodat sebedůvěru Bobbymu Greenovi, který má na svém kontě více než čtyřicet zápasů a stále disponuje velmi dobrou obranou. K tomu také přidává rychlé ruce a pouze smůla a nepřízeň rozhodčích mu nepovolila dosáhnout v posledních letech lepších výsledků.

Na prelims je potom k vidění další porce solidních zápasů, ve kterých se představí například veteráni Andrei Arlovski nebo Maxim Grishin a také neporažený A.J. Dobson.

UFC 271: Fight card a výsledky

Israel Adesanya vs. Robert Whittaker (na body)
Derrick Lewis vs. Tai Tuivasa(2. kolo – KO loktem)
Derek Brunson vs. Jared Cannonier (2. kolo – technické KO)
Nasrat Haqparast vs. Bobby Green (na body)
Kyler Phillips vs. Marcelo Rojo (3. kolo – škrcení)
Alexander Hernandez vs. Renato Carneiro (2. kolo – škrcení)
Andrei Arlovski vs. Jared Vanderaa (na body)
Roxanne Modafferi vs. Casey O’Neill (na body)
Carlos Ulberg vs. Fabio Cherant (na body)
Mana Martinez vs. Ronnie Lawrence (na body)
AJ Dobson vs. Jacob Malkoun (na body)
Douglas Silva de Andrade vs. Sergey Morozov (2. kolo – škrcení)
William Knight vs. Maxim Grishin (na body)
Jeremiah Wells vs. Mike Mathetha (1. kolo – škrcení)

Kde sledovat UFC 271?

Hlavní karta bude startovat ve 4:00 v neděli a sledovat se dá z ČESKA prostřednictvím streamů sázkových kanceláří nebo kanálu Premier sport. Ze Slovenska pak můžete koukat zde.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.