Top-Fight.cz - bojové sporty
Marvin Vettori Paulo Costa

Sobotní noc je zaslíbená dalšímu turnaji UFC a opět jej bude hostit APEX Centrum v Las Vegas. Hlavní událost bude souboj mezi Marvinem Vettorim a Paulo Costou, který se měl odehrát ve střední váze.

Třicetiletý Brazilec ovšem od začátku pobytu v USA nevypadal schopný splnit váhový limit a to se také potvrdilo v pátek na váze, kde sice navážil přesně, ale o kategorii výše. Marvin tak nemusel trápit své tělo v sauně a navíc si vezme část výplaty soupeře.

Borrachinha se vrátí do klece po pauze (13 měsíců), kterou si vybral po neúspěšné snaze vyfouknout titul Adesanyovi. Israel se dokázal dostat v té době neporaženému Brazilci do hlavy a v zápase jej totálně rozebral. Rozkopal mu přední nohu a poté trefil kombinaci úderů, po které šel Paulo k zemi.

Do tohoto souboje tak půjde Costa s bilancí třináct výher a jedna porážka, kdy 85 % vítězství získal knockoutem. I když pochází z prostředí BJJ, spoléhá se hlavně na své tvrdé údery a kopy.

Italský Sen je ve stejné pozici jako Costa, tedy po porážce s Adesanyou. Vettori sice vydržel plných pět kol, ale zápas byl poměrně jednoznačný. Marvin dokázal šampiona několikrát strhnout, ale na zemi nebyl efektivní a v postoji jej Israel rozstřílel.

Celková bilance osmadvacetiletého Itala je sedmnáct výher a pět porážek, kdy 53 % vítězství získal submisí. Rodák z Trentina je prototypem moderního MMA válečníka, který dokáže zatlačit v postoji a navíc má výborný wrestling.

Marvin Vettori vs. Paulo Costa

I když se oba vracejí po porážce, stále se jedná o top borce střední váhy (tentokrát tedy polotěžké). Costa má opravdu strašné granáty v rukavicích a při vyšší váze se dá očekávat i větší knockout potenciál.

Vettori bude muset vydržet prvotní nápor, ale s jeho žulovou bradou by to mohlo vyjít. Poté se asi projeví nižší bojové IQ Costy, který nedokáže reagovat na vývoj zápasu a stále se snaží soupeři utrhnout hlavu.

Marvin je techničtější a komplexnější borec, takže předpokládáme, že postupně převezme otěže a převáží bitvu na svou stranu. Navíc disponuje mnohem lepším kardiem a svým wrestlingem bude sát síly. Vettori je poměrně jasný favorit a kurz okolo 1.55 je vzhledem k možnému vývoji slušný.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email