top fight logo export web
muradov meerschaert

UFC Vegas 35: Makhmud Muradov vs. Gerald Meerschaert – live přenos a informace

Česko-uzbecký bojovník Mach Muradov dostane opět prostor na hlavní kartě turnaje UFC. Soupeřem mu bude zkušený a mnoha zápasy ostřílený Gerald Meerschaert.

Mach se v UFC postaví již do čtvrtého zápasu a nutno dodat, že nebýt smolného roku 2020 mohlo být toto číslo znatelně vyšší. I tak stihl udělat ve střední váze slušný průvan a získal si mnoho nových fanoušků po celém světě. Důvod je jasný, atraktivní styl boje a hlavně brutální knockouty, kterými ukončil poslední dva soupeře! První bonus získal Mach v prosinci roku 2019, kdy pravým hákem málem urazil hlavu Trevoru Smithovi, kterému vyletěl chránič zubů téměř až mezi diváky. Další parádu vytáhl Monstrův svěřenec na nepříjemného Andrewa Sancheze. Američana postupně rozebíral, aby mohl vytáhnout ve třetím kole své oblíbené naskočené koleno a dílo dokonat salvou úderů. Muradov tak upravil svoji bilanci na pětadvacet výher a šest porážek, kdy 68 % vítězství získal knockoutem. Navíc drží stále působivou sérii neporazitelnosti, která čítá již čtrnáct zářezů.

Vzhledem k tomu jak se Mach zatím v UFC prezentuje, čekala většina fanoušků větší jméno, než je Gerald Meerschaert, ale při pohledu na statistiky třiatřicetiletého Američana je vidět, že prohrává pouze s opravdu kvalitními soupeři. V kariéře ho navíc hodně zbrzdily dvě opravdu těsné bodové porážky s Erykem Andersem a Kevinem Hollandem. Gerald navíc vždy dokáže zareagovat a nepřipustí delší sérii neúspěchů. Stejně tomu bylo i nyní, kdy jej bleskově smetl Khamzat Chimaev i Ian Heinisch, ale Gerald se dokázal vrátit důležitou výhrou nad Bartoszem Fabinskim. Zkušeného Poláka utáhl gilotinou již po dvou minutách úvodního kola a opět tak potvrdil, kde je jeho největší síla. Ostatně o tom vypovídá i Meerschaertův rekord dvaatřicet výher a čtrnáct porážek, kdy 75 % vítězství získal submisí!

Karty jsou v tomto souboji rozdány jasně. Gerald potřebuje Macha dostat na zem nebo alespoň na pletivo, protože v postoji nemá s mnohem pohyblivějším soupeřem žádnou šanci. Tento úkol se v minulosti nepodařil již spoustě jiným borcům a podle našich informací se Muradovův wrestling posunul během posledních kempů na úplně jinou úroveň. Očekáváme tak klasický scénář z posledních zápasů, kdy protivníci marně nahánějí Macha po kleci a inkasují při tom spoustu úderů, až přijde jeden finální a je po zápase.