Top-Fight.cz - bojové sporty
Walt Harris Marcin Tybura analyza

UFC: Walt Harris vs. Marcin Tybura, analýza

APEX Centrum v Las Vegas se dočká dalšího turnaje UFC. V této malé kleci se odehraje již osmadvacátý galavečer a jako druhá hlavní událost bude na programu bitva mezi Waltem Harrisem a Marcinem Tyburou.

Polský bijec, který se v minulosti utkal i s Viktorem Peštou (Tybura vyhrál KO kopem na hlavu) nastoupí s bilancí jednadvacet výher a šest porážek, kdy 38 % vítězství získal knockoutem. Momentálně prožívá nejlepší období od vstupu do UFC.

V zádech má čtyři výhry a v posledním zápase si smlsnul knockoutem na nebezpečném Gregu Hardym. Za tento boj inkasoval bonus za výkon večera. Pětatřicetiletý Polák platí za bojového univerzála.

Má černý pás v BJJ a čtyři kariérní výhry na Rear-Naked-Choke. V postoji dokáže solidně kombinovat kopy a údery. Na soupeře vyšle v průměru 3.70 významných úderů za minutu s přesností 50 %.

Walt „The Big Ticket“ Harris je na tom s aktuální formou o poznání hůře. Poslední dva souboje prohrál a to vždy knockoutem. Nejprve jej vypnul holandský matador Alistair Overeem a poté jej přesným kopem na střed těla zneutralizoval Alexander Volkov.

Sedmatřicetiletý Američan tak upravil svůj rekord na třináct výher a devět porážek, kdy 100 % vítězství získal knockoutem! Jak je z této bilance jasné, Waltt je ranař, který je zvyklý soupeře ukončit nebo sám padnout. V průměru vyšle 2.95 signifikantních úderů za minutu s přesností 38 %.

UFC: Walt Harris vs. Marcin Tybura

Karty jsou rozdané vcelku jasně. Harris po dvou ztrátách rozhodně není v roli favorita. Tybura je všestrannější a dokáže hrozit i na zemi. Pokud přežije první kolo, kdy je Waltova dynamika opravdu smrtící, měl by v dalším průběhu zápasu dominovat.

I přes tyto fakta ale zkusíme vysoký kurz, který je na The Big Ticket vypsaný. Tybura má s podobně atletickými bijci problém. V nedávné době inkasoval tvrdé knockouty od Lewise, Abdurakhimova i Sakaie. Walt potřebuje zabrat a něco nám říká, že Marcin bude ten pravý soupeř na ukončení špatné série.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email