Walt Harris Marcin Tybura analyza

UFC: Walt Harris vs. Marcin Tybura, analýza

APEX Centrum v Las Vegas se dočká dalšího turnaje UFC. V této malé kleci se odehraje již osmadvacátý galavečer a jako druhá hlavní událost bude na programu bitva mezi Waltem Harrisem a Marcinem Tyburou.

Polský bijec, který se v minulosti utkal i s Viktorem Peštou (Tybura vyhrál KO kopem na hlavu) nastoupí s bilancí jednadvacet výher a šest porážek, kdy 38 % vítězství získal knockoutem. Momentálně prožívá nejlepší období od vstupu do UFC.

V zádech má čtyři výhry a v posledním zápase si smlsnul knockoutem na nebezpečném Gregu Hardym. Za tento boj inkasoval bonus za výkon večera. Pětatřicetiletý Polák platí za bojového univerzála.

Má černý pás v BJJ a čtyři kariérní výhry na Rear-Naked-Choke. V postoji dokáže solidně kombinovat kopy a údery. Na soupeře vyšle v průměru 3.70 významných úderů za minutu s přesností 50 %.

Walt „The Big Ticket“ Harris je na tom s aktuální formou o poznání hůře. Poslední dva souboje prohrál a to vždy knockoutem. Nejprve jej vypnul holandský matador Alistair Overeem a poté jej přesným kopem na střed těla zneutralizoval Alexander Volkov.

Sedmatřicetiletý Američan tak upravil svůj rekord na třináct výher a devět porážek, kdy 100 % vítězství získal knockoutem! Jak je z této bilance jasné, Waltt je ranař, který je zvyklý soupeře ukončit nebo sám padnout. V průměru vyšle 2.95 signifikantních úderů za minutu s přesností 38 %.

UFC: Walt Harris vs. Marcin Tybura

Karty jsou rozdané vcelku jasně. Harris po dvou ztrátách rozhodně není v roli favorita. Tybura je všestrannější a dokáže hrozit i na zemi. Pokud přežije první kolo, kdy je Waltova dynamika opravdu smrtící, měl by v dalším průběhu zápasu dominovat.

I přes tyto fakta ale zkusíme vysoký kurz, který je na The Big Ticket vypsaný. Tybura má s podobně atletickými bijci problém. V nedávné době inkasoval tvrdé knockouty od Lewise, Abdurakhimova i Sakaie. Walt potřebuje zabrat a něco nám říká, že Marcin bude ten pravý soupeř na ukončení špatné série.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue