To byla krasojízda. Skoro jako by obtížnost na olympiádě nebyla stavěna této dominantní Alžířance na míru.
Imane Khelif si splnila nejenom dlouholetý sen, ale navíc přepsala historii celého alžírského lidu. Ještě nikdy se nestalo, aby kdejaký boxer či boxerka se zdejších končin na olympiádě v boxu vyhrál zlato. Ona byla první a udělala to naprosto ve stylu.
„Zaslouženě“
Pokud zahodíme veškeré předsudky a obvinění, které rozšířila organizace IBA, jež dodnes varuje před nebezpečím plynoucím z „mužských“ sportovců účastnících se dámských soutěží, pak nemůžeme této Alžířance nic vyčíst.
Bez ztráty jediné kytičky a jediného bodu si Imane podrobila celou pyramidu boxu, ve které zápasila co tři dny. Každá soupeřka padla pod mocnou silou jejích úderů a žádná se jí nedokázala ani trochu vyrovnat. A to dokonce ani ve finále, kde narazila na perspektivní Číňanku Liu Yang. I ta se nakonec uklonila mocné bojovnici po jasném debaklu 0:5 na body. Stejným výsledkem Khelif zdolala i předchozí soupeřky. Kromě Italky Angely Carini, ta se vzdala kvůli údajně zlomenému nosu.
Šťastná, že přepisovala historii
„Tahle výhra je nejenom pro mě, ale pro celý můj lid, který mi fandil a podporoval mě, abych se stala první osobou, která k nám přivede zlatou medaili z boxu,“ bila se do prsou šťastná vítězka celé pyramidy, jež pro ni s ohledem na výsledky nakonec byla úplná hračka.
Neprošla dvěma genderovými testy
Když si řekneme A, do čehož spadá chvála za předvedené výkony, musíme si říct i B, což jsou fakta, která nám předkládá nejenom Mezinárodní asociace boxu IBA, ale už i WBO, za níž promluvil viceprezident Magyar Nemzet.
IBA potvrdila, že Imane Khelif neprošla dvěma genderovými testy, jež od sebe dělilo několik měsíců, aby výsledky mohly být co nejjasnější. Oba shodně ukázaly, že má chromozomy XY a je tedy biologickým mužem. Magyar Nemzet k tomu dodal ještě následující:
„Problém u Imane Khelif není s hladinou testosteronu, protože to se dá v dnešní době snadno ovlivnit. Problém je s výsledky genderových testů, které jasně odhalily, že je biologickým mužem. Navíc na olympiádě v Tokiu a na následujícím mistrovství světa bylo společně s Alžířankou otestováno celkem pět boxerů a všichni vyšli se stejným výsledkem, byli to skutečně muži. To vše jsem samozřejmě ihned písemně nahlásil představitelům MOV, ale jakkoli je to neuvěřitelné, dodnes na to nereagovali.“
Zdroj: IBA Sport, WBO