Oktagon 32: David Kozma vs. Petr Kníže: Fight card, live výsledky, datum, informace, vstupenky

Tak tento víkend se Ostrava konečně dočká! Turnaj OKTAGON 32 se odehraje v severomoravské metropoli už v sobotu 9.4.2022 a fanoušci konečně využijí lístky, které žmoulají v ruce již dva roky. 

Jako odměna za vytrvalost jim bude doručen zápas, ve kterém bude ve hře titul šampiona veltrové váhy. V ní se setkají legenda českého MMA Petr Kníže a momentálně nejlepší bojovník OKTAGONu napříč váhami David Kozma.

Podívejte se na kompletní informace, fight card, live výsledky a další zajímavosti.

Opět zde máme několik možností, jak turnaj Oktagon 32 sledovat. Tou první je nákup oficiálního přenosu PPV, který bude stát kolem 8 eur. Jednodušší je však využít stream sázkových kanceláří a turnaj sledovat zcela zdarma. Stačí kliknout níže a můžete přenos spustit živě.

Oktagon 32 fight card, live výsledky, zápasy

Organizace Oktagon má pro turnaj s pořadovým číslem 32 skvěle nabitou fight card. V této sekci naleznete live výsledky i oficiální výsledky výsledky z vážení. Níže pak video.

 • David Kozma vs. Petr Kníže
 • Václav Mikulášek vs. Tomáš Meliš
 • Jeremy Kimball vs. Thomas Narmo
 • Branislav Zuzák vs. Al Matavao
 • Kamil Minda vs. Tadej Dajčman
 • Monika Chochlíková vs. Alessandra Pajuelo
 • Matěj Peňáz vs. Giovanni Mellilo
 • Jakub Dohnal vs. Iamik Furtado
 • Filip Macek vs. Jonathan Martinez
 • Daniel Škvor vs. Pavol Langer

 


Oktagon 32 hlavní zápas Kníže – Kozma

Růžový Panter je neodmyslitelnou součástí rázovitého regionu u polských hranic. Nejdéle úřadující šampion OKTAGONu bude hnán vyprodanou Ostravar Arénou k další obhajobě, ale v cestě mu tentokrát bude stát jeho poslední přemožitel na domácím území.

Petr Kníže vyhlásil v OKTAGONu útok na titul a nyní je již jen krok od splnění svého cíle. Monster je ve čtyřiačtyřiceti letech naprostý přírodní úkaz a v sobotu večer bude chtít prodat dlouhou a náročnou přípravu, kterou podstoupil v polském Ankosu. Níže se můžete podívat na video z jejich prvního vzájemného zápasu.

Oktagon 32 program, karta, zápasy a zajímavosti

Hlavní předzápas bude mít pro oba borce zvláštní příchuť. Václav Mikulášek býval s Tomášem Melišem (dříve Bolem) dobrý kamarád a jeden druhému pomáhal i s přípravou na fighty. Jak už to občas bývá, velké kamarádství může přerůst v intenzivní nenávist. Mikulášek o svém soupeři prohlásil, že je to pes, který neví, kde má místo a on mu to s chutí ukáže. Meliš kontroval prohlášením, že bude Vaškovo noční můra, a tak máme o osobní záležitost postaráno.

Těžká váha je pro fanoušky vždycky atraktivní a ostravský turnaj nám nabídne hned dva zápasy pořádných chlapů. Kamil Minda dostal v OKTAGONu titulovou šanci po demolici Dana Dittricha a výhře nad Brazilcem Rezendem. Proti Martinu Budayovi neuspěl a nyní se vrací pro druhou šanci. O uvolněný opasek ale stojí i Srb Tadej Dajčman. Pětadvacetiletý bývalý karatista si také poradil s Dittrichem v prvním kole, a pro polského King Konga bude důstojným soupeřem.

Jeremy Kimball by při větší tréninkové píli mohl s přehledem působit v UFC, kde předváděl solidní výkony. Díky osobité povaze máme ale možnost vidět třicetiletého Američana v OKTAGONu a to tentokrát v těžké váze. Jeho soupeř bude norský obr Thomas Narmo, který do Čech přišel s velkým humbukem. Tomu bohužel nedostál a od Dana Dittricha, který si do klece odskočil po noční, dostal slušný nářez. Jak dopadne s Kimballem, to lze těžko předpovídat, ale pokud Jeremy nic nepodcení, čeká Narma hodně nepříjemná zkušenost a možná i prohra.

Pavol Langer má proti borcům z Reinders Gymu bohaté zkušenosti. Od Michala Kotalíka inkasoval drsný knockout, ale poté si poradil s Tomášem Peleškou i Lukášem Dvořákem. Nyní jej čeká Dan Škvor, který se v MMA posouvá zápas od zápasu a začíná prodávat své obrovské zkušenosti z postoje.

Další bojovník se zkušenostmi z Glory je Matěj Peňáz, který zatím kosí všechny soupeře, kteří se mu v OKTAGONu postaví. Pět knockoutů z pěti zápasů hovoří jasně, a Matěj teď navíc celou přípravu absolvoval ve švédském Allstar Training Center po boku Alexandera Gustafssona nebo Khamzata Chimaeva. Jeho forma tak půjde ještě nahoru, což se může hodit v zápase s Italem Giovannim Mellilem, který má zkušenosti například z Bellatoru.

Kartu doplní například souboj Moniky Chochlíkové s Peruánkou Alessandrou Pajuelo nebo návrat Jakuba Dohnala, kterému se comeback pokusí znechutit Afričan Iamik Furtado.

 

Oktagon 32 Ostrava vstupenky, lístky

Oktagon 32 Kníže - Kozma, analýza, tip a video

Dominantní šampion divize do 77 kilogramů se v OKTAGONu pohybuje již od roku 2018 a pod žlutočernou vlajkou zvítězil již v devíti zápasech.

Naposledy se Růžový Panter ukázal na turnaji OKTAGON 29, kde dokázal porazit zkušeného Srba Bojana Veličkoviče. David doručil v tomto zápase pět takedownů a přežil krizový moment, kdy jej Bojan highkickem roztancoval jako žirafí mládě.

Opět, jako jsme to v posledních zápasech viděli již několikrát, zvítězil buldočí zarputilost hvězdy PriMMAtu. K páté obhajobě tak Kozma nastoupí s rekordem devětadvacet výher a jedenáct porážek, kdy 45 % vítězství získal submisí.

Petr Kníže se do klece vrátí po neuvěřitelné bitvě, kterou na OKTAGONu 28 svedl Kaikem Britem. O dvě dekády mladší Brazilec Monstra v prvním kole totálně demoloval a současně s klaksonem mu na cestu do rohu backfistem zlomil nos.

Ve druhé pětiminutovce začal Kníže nadlidskou vůlí po vítězství zápas otáčet, a nakonec přesvědčil rozhodčí, že si zaslouží mít ruku nahoře on. Tento triumf tvrdosti a odhodlání mu vynesl šanci zabojovat o pravděpodobně poslední úspěch ve své kariéře. Do zápasu půjde s bilancí třináct výher a jedna porážka, kdy 31 % vítězství získal knockoutem.

Oba borci se již jednou střetli, a to v rámci turnaje XFN 6, kde v pražské O2 areně vyhrál na body Monster. David, jak sám přiznává, nezvládl zápas v hlavě, kdy nastoupil s přehnaným respektem k jedné z největších osobností domácí scény.

Od prvního střetu již ale uplynulo skoro pět let a Kozma je dnes o mnoho lepším bojovníkem ve všech aspektech boje. Extrémně těžké bitvy s Apollem a Veličkovičem mu navíc dodaly potřebné, šampionské sebevědomí.

Oba aktéři očekávané řežby mají hodně podobný styl vycházející z jejich kořenů v judu. Očekáváme tak plnou nálož pěti kol, kde budou rozhodovat ty nejmenší detaily. Favoritem je pro nás David, ale rozhodně ne takovým, aby na něj by vypsán kurz okolo 1.30.

 • 1️⃣Jaký má datum Oktagon 32?

  Turnaj OKTAGON 32 se odehraje v severomoravské metropoli už v sobotu 9.4.2022 a fanoušci konečně využijí lístky, které žmoulají v ruce již dva roky.

 • 2️⃣Jaký je hlavní zápas Oktagonu 32?

  Bude doručen zápas, ve kterém bude ve hře titul šampiona veltrové váhy. V něm se setkají legenda českého MMA Petr Kníže a momentálně nejlepší bojovník OKTAGONu napříč váhami David Kozma.