top fight logo export web
2ce603dc90b53b90cc2cba9a8a1e500a4bf9f29e

Attila Végh: Výplata za zápas s Vémolou? Méně než jeden milion korun

Oktagon 15 nastavil laťku bojových umění na tuzemské scéně na zcela novou úroveň, přesto asi ještě chvilku potrvá, než se ty změny úplně projeví.

Hlavním cílem zůstává, aby se zápasníci tímto sportem mohli opravdu živit, což zatím minimálně na našem území není zcela tak jednoduché.

„Je pravda, že my fighteři nejsme na československé půdě dost oceněni,“ svěřoval se Attila ve výpovědi pro eXtra.cz. „Četl jsem články, že jsem si (zápasem s Karlosem) vydělal dva miliony korun (80 000 eur), ale to bylo daleko od pravdy. Mohu všechny lidi uklidnit, že kdybych jim prozradil, kolik jsem doopravdy vydělal, tak by se mi vysmáli a řekli: ‚Ha, tak za tolik jsi určitě nešel.‘“

Náklady na přípravu bývají kolikrát vyšší než odměna jen ze zápasu samotného. „Když vezmu, že se člověk musí připravovat tři měsíce a chce jít na kemp do Thajska, do toho změnit stravu, dát si odlišné tréninky, tak ho to všechno vyjde až 6x dráž, než kolik dostane z jednoho souboje. A když se náhodou soupeř zraní, že se zápas zruší, tak vám ty peníze najednou chybí,“ vyjadřoval Attila pochopení ke všem, co musí mít vedle MMA i regulérní práci. Což je ale zase na druhou stranu stojí síly i cenný čas.

„Jak ten sport nemůžete dělat na 100 procent, už se nemůžeme bavit o profesionální úrovni. Nicméně se domnívám, že jsme na dobré cestě, protože to Oktagon posunul takovým způsobem, že už pomalinku budou moct ti chlapci z toho žít. Podstatné je, že tu máme sociální sítě, díky nimž můžeme dělat propagace, a tím pádem mohou zápasníci žít ze sponzorských smluv. To je ten základ. Samotná částka za zápas je dobrá, ale není to bůhvíco,“ reagovala současná jednička polotěžké váhy Oktagonu MMA.

Jakou přesnou sumu Attila za duel s Karlosem Vémolou dostal, to neprozradil, přesto nám zanechal indicie, které napoví, že první zprávy byly rozhodně špatně. „Má výhra nebyla vyšší než jeden milion korun (40 000 eur),“ uvedl bývalý šampion Bellatoru.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.